Відбулися збори військового духовенства єпархії

Автор:

У залі прес-центру єпархіального управління під головуванням Високопреосвященнійшого архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора відбулися збори військового духовенства єпархії за підсумками роботи Тернопільської делегації на з’їзді священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату в Дніпрі.

У зборах взяли участь голова відділу військового духовенства, старший військовий капелан Тернопільської області протоієрей В’ячеслав Кізілов, Кременецький благочинний протоієрей Володимир Буграк, капелан 44-ї артилерійської бригади протоієрей Володимир Андрухів, протоієрей Михайло Бісовський, протоієрей Олег Дрюченко (Підгаєцьке благочиння), протоієрей Андрій Курило (Підволочиське благочиння), протоієрей Михайло Кокора (Теребовлянське благочиння), протоієрей Юрій Матвіїшин (Бучацьке благочиння), протоієрей Богдан Болюх, протоієрей Богдан Статкевич (Збаразьке благочиння), протоієрей Олександр Копійковський (Лановецьке благочиння), священик Сергій Стельмах (Тернопільське благочиння), ігумен Іоан (Кусень).

Учасники тернопільської делегації на Всеукраїнському з’їзді військових священиків поділилися враженнями від заходу, участь у якому взяли  понад 200 військових священиків (капеланів) з усієї України, які забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України. У рамках проведення з’їзду були підсумовані результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 рр. та сформовано концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних силах та інших військових формуваннях України.

Зазначалося, що під час з’їзду всі його учасники і гості переглянули фільм про капеланське служіння, його розвиток і позитивний вплив на українське військо, одним із героїв якого став капелан 51-ї окремої механізованої бригади, настоятель храму святого Архістратига Михаїла с. Залісся Чортківського району протоієрей Богдан Слонь.

Окрім цього, капелани розповіли про відвідини реабілітаційного центру БО “Допоможи Собі Сам” (засновник Сергій Куршаков) з Дніпра.

На зборах обговорювалися питання ротації священиків єпархії у зону бойових дій на Донбасі; роботу капеланів з громадськими організаціями, зокрема, ветеранів АТО; майбутню співпрацю з Національною гвардією, Національною поліцією, Державною службою з надзвичайних ситуацій щодо духовної опіки особового складу.

Голова відділу поінформував військове духовенство про те, що за рішенням єпархіальної ради 12 травня 2018 року, в день вшанування Православною Церквою пам’яті преподобного Амфілохія Почаївського, буде організовано паломництво до Свято-Амфілохіївського монастиря у рідному селі преподобного – Малій Іловиці Шумського району, а також проща військового духовенства і бійців 44-ї окремої артилерійської бригади.