Відбулися збори Шумського благочиння

Автор:

5 квітня 2019 року в храмі Преображення Господнього міста Шумськ під головуванням архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора відбулися збори духовенства і представників парафій Шумського благочиння Православної Церкви України.

Духовенство і представники парафіяльних громад обговорили з правлячим архієреєм актуальні питання церковного життя.

Шумський благочинний прот. Миколай Бабій довів до уваги присутніх звіт про діяльність благочиння за рік, що минув. Особливу увагу благочинний звернув на питання зміни юрисдикції парафій УПЦ Московського патріархату, які виявили бажання перейти до Помісної Української Церкви. Прот. Миколай повідомив, що на Шумщині 19 релігійних громад долучилися до Православної Церкви України. Всього в області таких громад 26.

Архієпископ Нестор розповів про те, як на Тернопільщині відбувається процес об’єднання в єдину Помісну Українську Церкву, та окреслив найважливіші завдання, які стоять перед духовенством і громадами. Владика наголосив на тому, що об’єднання Українського Православ’я повинно відбуватися мирно, без насильства, на Євангельських засадах любові. Події останніх місяців засвідчили, що рішення про перехід до єдиної Помісної Української Православної Церкви ухвалюються абсолютною більшістю голосів віруючих, а сам процес церковного об’єднання є мирним і реалізовується відповідно до чинного українського законодавства.

Завідувач канцелярією єпархіального управління свящ. Володимир Зубілевич розповів про перереєстрацію статутів парафіяльних громад, внесення змін до установчих документів. Завканцелярією звернув увагу на те, що зміна підлеглості громад повинна відбуватися відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Він наголосив на тому, що реєстрація статутів релігійних громад відбувається на базі управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей облдержадміністрації. Свящ. Володимир Зубілевич нагадав, що 2 квітня зареєстровано перший статут громади, яка перейшла до Помісної Церкви. Нею стала парафія с. Круголець Шумського району.
 
 
 
 
Того ж дня архієрей разом із благочинним відвідав храм Іверської ікони Божої Матері в селі Круголець Шумського району. Владика Нестор оглянув храм і поспілкувався з його настоятелем прот. Олегом Шліхтою.
 
 
 
 
 

Нагадаємо, що парафія с. Круголець Шумського району перейшла до Помісної Церкви разом з настоятелем.