Архієпископ Нестор взяв участь у засіданні Ради Церков

Автор:

1 березня 2018 року Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, взяв участь у засіданні Ради Церков при Тернопільській обласній державній адміністрації. У засіданні також взяли участь єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, очільники області Степан Барна і Віктор Овчарук, представники духовенства тернопільських єпархій УГКЦ, УАПЦ і УПЦ МП, релігійних організацій області.

На черговому засіданні Рада розглянула питання створення обслуговуючих кооперативів. Це питання було порушене на засіданні цього міжконфесійного консультативно-дорадчого органу, оскільки у всі періоди історії духовенство відігравало значну роль у формуванні світогляду українського народу.

“Українська незалежна держава багато чого по-новому для себе відкриває, робить нові кроки, повертаючись до свого старого досвіду. Кооперативний рух може принести значну користь, бо об’єднає багато людей заради спільної цілі”, – зазначив керуючий Тернопільською єпархією УПЦ Київського Патріархату.

За словами владики Нестора, за умови створення обслуговуючих кооперативів, люди не лише зможуть гідно заробляти у межах рідного села, а й досягнуть справжньої єдності зі своїм народом та землею. Створюючи кооперативи, жителі сільської місцевості не будуть змушені працювати “на пана” і стануть добрими господарями на своїй землі.

Архієпископ Нестор висловив переконання, що завдяки державній підтримці українського села люди, отримавши змогу реалізувати себе, зростатимуть не лише матеріально, а й духовно.

Як зазначив голова ОДА Степан Барна, свого часу для відродження та розвитку українського села Андрей Шептицький активно брав участь в організації кооперативного руху та кредитних спілок.

Очільник області наголосив на тому, що створення кооперативів на селі – гідна альтернатива заробітчанству. І щоб люди мали змогу не виїжджати за кордон у пошуках заробітків, держава пропонує суттєву підтримку у створенні обслуговуючих кооперативів, ефективний розвиток яких забезпечить перспективною роботою та гідною заробітною платою.

Голова облдержадміністрації підкреслив, що виїзд жителів області за кордон у пошуках роботи зумовлює не лише брак робочої сили, а й проблему неповних сімей, брак родинного виховання, що у подальшому може негативно позначитися на формуванні молодого покоління.

На засіданні Ради Церков обговорювалися також питання організації заходів з нагоди 1030-ї річниці Хрещення Руси-України і змін у реєстрації парафіяльних статутів.

Нагадаємо, про державну програму підтримки сільськогосподарських кооперативів на зборах благочинних Тернопільської єпархії розповів директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Стахів.

Фото прес-служби Тернопільської ОДА.