Відбулося перше засідання Синоду Православної Церкви України

Автор:

5 лютого 2019 року Синод Православної Церкви України провів перше засідання і прийняв низку рішень. Засідання Синоду відбулося в Будинку митрополита на території заповідника “Софія Київська”, повідомляє прес-служба Помісної Церкви.

Під час засідання були затверджені титули архієреїв Помісної Церкви, встановлено порядок найменування єпархій в разі, якщо ці найменування дублюються, – в такому разі єпархія іменується відповідно до подвійного титулу архієрея.

Релігійні організації, що входили до складу кожної єпархії станом на 15 грудня 2018 року, залишаються в складі відповідної єпархії. Перехід духовенства і парафій між єпархіями Помісної Церкви можливі тільки на основі канонічних правил, тобто за згодою архієреїв обох єпархій, завіреною відповідними документами.

Вирішено, що Святійший Патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією в складі парафій та монастирів м. Києва (за виключенням Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря), які до 15 грудня 2018 р. перебували у його підпорядкуванні як Патріарха Київського і всієї Руси-України.

Враховуючи особливе значення Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва його намісник архієпископ Вишгородський Агапіт прирівняний у правах до єпархіального архієрея.

Синод розглянув і ухвалив типовий статут Управління єпархії для єпархій Помісної Церкви. Також було розглянуте організаційне питання Вінницької єпархії.

На пропозицію Предстоятеля митрополит Вінницький і Барський Симеон був затверджений Головним секретарем Священного Синоду.

У зв’язку з обранням ректора Київської православної богословської академії Митрополита Епіфанія Предстоятелем, на вакантну посаду було призначено дотеперішнього першого проректора протоієрея Олександра Трофимлюка. Також професор протоієрей О. Трофимлюк призначений головою Управління духовної освіти і богословської науки.

Головою Синодального управління військового духовенства затверджений митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, а головою Управління соціального служіння і благодійності – архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій.

Враховуючи особливу важливість напрямку розвитку зовнішніх церковних зв’язків – керівництво Управлінням зовнішніх церковних зв’язків залишене за Предстоятелем.

З метою координації зусиль Церкви з допомоги жертвам порушення прав людини та особам, незаконно позбавленим волі, які знаходяться на окупованих територіях України та в Російській Федерації, було утворено «Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі». Головою Місії призначено архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента.

Також затверджено перший склад Синоду Української автокефальної церкви. Крім постійних членів Синоду Патріарха Філарета, митрополита Львівського Макарія і митрополита Вінницького і Барського Симеона, членами Синоду є дев’ять непостійних членів: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, митрополит Вишгородський Агапіт, єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, а також архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, який був відсутній у зв’язку з хворобою.