Утреня з читанням 12-ти Страсних Євангелій

Автор:

DSC_012214 квітня 2017 року – Велика і Страсна п’ятниця. Церква згадує неправедне осудження Синедріоном і Пилатом Господа Ісуса Христа, Його страждання, розп’яття на хресті, смерть і покладення Його тіла в гріб, зішестя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю і визволення душ, які з вірою чекали Його пришестя, а також введення розбійника в рай.

Увечері напередодні Великої п’ятниці архієпископ Нестор у співслужінні соборного духовенства звершив утреню з читанням дванадцяти Страсних Євангелій у кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени.

Під час цього особливого богослужіння були прочитані дванадцять Євангелій, які повіствують про спасительні страждання Господа нашого Ісуса Христа. Утреня звершується біля підніжжя хреста, який встановлюється посередині храму, і включає в себе євангельські уривки та піснеспіви, присвячені спогадам спасительних Страстей Господа.

За православною традицією, віруючі запалюють «страсні» свічки під час читання Євангельських зачал. По завершенні Богослужіння, за благочестивим звичаєм, вони повертаються із запаленими свічками до своїх домівок, обносять їх по всіх кімнатах та зберігають цей вогонь до дня Святої Пасхи.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.