Урочини з нагоди 150-річчя храму на честь ікони Казанської Божої Матері у Верещаках на Лановеччині

Автор:

23131770_1460325770682162_7946097444777342955_n5 листопада 2017 року, у Неділю 22-гу по П’ятидесятниці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архіпастирським візитом відвідав с. Верещаки Лановецького благочиння. Напередодні храм ікони Казанської Божої Матері відзначив престольне свято. Крім того, 2017 року виповнюється 150 років храму у Верещаках.

Першими свого архіпастиря короваєм на вишитому рушнику зустріли юні парафіяни, подякувавши владиці Нестору за візит.

Під час Богослужіння Його Високопреосвященству співслужили Лановецький благочинний прот. Миколай Пиріг, настоятель храму ікони Казанської Божої Матері прот. Богдан Рудий і запрошене духовенство.

По завершенні Богослужіння відбувся триразовий обхід довкола храму із окропленням його стін та читанням Євангелія, а також було відслужено акафіст до Пресвятої Богородиці перед її іконою Казанською.

Архієрей привітав усіх присутніх зі святом і виголосив слово повчання на тему недільного євангельського читання про Лазаря і багача.

“Ми маємо Слово Боже, в якому Господь відкрив нам, який шляхом потрібно йти, щоб спастися. Та, на жаль, дуже часто ми сприймаємо Євангеліє як розповіді про ідеал, якого неможливо досягнути. Ми намагаємося не чинити гріхів і думаємо, що цього достатньо для спасіння. Та головне – мати справжню любов до Бога, яка виявляється в нашій щирій молитві та виконанні Закону Божого і Його заповідей. Якщо ми справді любимо Бога, ми ніколи не порушимо Його волю. Друга умова – це любов до ближніх: допомога, молитва, опіка, підтримка тих, хто її потребує”, – сказав владика Нестор.

З благословення Патріарха всієї Руси-України Філарета за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви владика Нестор нагородив настоятеля храму ікони Казанської Божої Матері прот. Богдана Рудого орденом Святого Миколая Чудотворця. Благословенні Патріарші грамоти з відзнакою за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним українським народом з рук архіпастиря отримали Тарас Віталійович Трояновський і Дмитро Петрович Глиняний. Найактивніші парафіяни отримали грамоти від Тернопільської єпархії.

На завершення у храмі відбувся імпровізований концерт за участю студентів Київської Православної Богословської Академії та парафіяльного хору. Сільський голова Верещак Галина Михайлівна Кучер розповіла про історію храму. Також до ювілею храму було організовано виставку.

 

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.