Українці найбільше довіряють Патріархові Філарету, – Центр Разумкова

Автор:

1479496698-cerkva-582f4eb3b2d99-jpegСеред церковних ієрархів в Україні найвищою довірою користується предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет. 64,7% українців вважають себе православними, при цьому більшість з них відносять себе до УПЦ Київського Патріархату.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Ставлення громадян України до деяких релігійних лідерів та до створення Єдиної Помісної Православної Церкви”, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

До православних себе відносять 64,7% українців, греко-католиками вважають себе 8,2%; 1,2% – протестантами, а 0,8% – римо-католиками, 12,7% опитаних ідентифікують себе як “просто християни”, 11,4 не відносять себе до жодної релігії.

Найбільша кількість православних (39,5%) ідентифікують себе з УПЦ Київського Патріархату, 25,4% вважає себе “просто православними”, 23,3% відносять себе до УПЦ Московського Патріархату, 4,8% – православних – вірні УАПЦ, а 1,3% – безпосередньо “приписують” себе до Руської (Російської) Православної Церкви.

Серед церковних ієрархів найвищою довірою респондентів користується Патріарх Філарет. Повністю або скоріше йому довіряють 39,1% громадян України, скоріше, або зовсім не довіряють 12,9%. На другому місці за популярністю серед українців глава УГКЦ Святослав, йому довіряють 24,7% опитаних, не довіряють– 11,5.

Главі УПЦ Московського Патріархату митрополиту Онуфрію довіряють 20,7%, не довіряють 26,0%.

При цьому більшість православних українців – 46,2%, які відносять себе до православних, підтримують “звернення Верховної Ради України до Вселенського Патріарха Варфоломія із проханням надати автокефалію (незалежність) Православній Церкві в Україні”.

За створення в Україні “Єдиної Помісної Православної Церкви, незалежної від інших церковних центрів за межами України?” виступають 44,3% українців, які вважають себе православними.

21,6% православних вважають, якщо Єдина Українська Помісна Православна Церква буде створена, то її повинен очолити глава УПЦ Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет. 15,6% бачить на посаді глави “особу, яку визначить Вселенський Патріарх Варфоломій”. 6,6% православних українців бачать у цій ролі Митрополита Онуфрія, предстоятеля УПЦ Московського Патріархату.

52,8% православних вагалися з відповіддю на це питання.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 листопада 2016 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.