У Трибухівцях освятили новий храм на честь Архістратига Михаїла

У 14-ту неділю після П’ятидесятниці, 22 вересня 2019 року, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять правв. Богоотців Іоакима й Анни, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастриським візитом відвідав Бучацьке благочиння. У селі Трибухівці Його Високопреосвященство освятив храм на честь святого архістратига Михаїла.

Настоятель храму протоієрей Степан Татарин, піднісши хрест і попросивши благословення, запросив правлячого архієрея очолити святкове богослужіння.

Чин освячення новозбудованого храму та першу Божественну літургію в ньому звершили архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор та архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Високопреосвященнійшим владикам співслужили також Бучацький благочинний протоієрей Андрій Шкварок, намісник Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на повстанських могилах архімандрит Онуфрій (Ляда), запрошене духовенство Тернопільської і Рівненської єпархій.

Під час Літургії архієпископ Нестор вручив настоятелю храму протоієреєві Степану Татарину чергову богослужбову нагороду – право носіння митри.

На завершення Літургії архіпастир привітав громаду з тим, що її зусиллями відроджено храм, який став символом видимої присутності сили Господа і благословення Божого над усім українським народом.

“Кожен з вас доклав свої зусилля, щоб постав цей храм. Саме храм для кожного православного християнина є другим домом, адже там перебуває наш Небесний Отець, Господь наш Ісус Христос Тільки у храмі Він подає нам Свої Тіло і Кров, щоб ми стали дітьми Божими, приєднує нас до свого небесного воїнства, до Церкви, яка воює зі злом, з гріхом, звільнившись від якого, ми маємо прийти до Бога в чистій вірі, любові та благочестивому житті”, – сказав владика Нестор.

У своєму архіпастирському слові владика закликав наслідувати святих Богоотців Іоакима й Анну, не нарікати на труднощі та невдачі, а дякувати Богові за всі Його дари.

Архієпископ Нестор подякував владиці Іларіону за участь у богослужінні й освяченні храму, за те, що пам’ятає й шанує свою малу Батьківщину і завжди молиться за своїх земляків.

У свою чергу архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон висловив слова вдячності за запрошення на урочини та за спільну молитву і висловив сподівання, що у новозбудованому Михайлівському храмі завжди лунатиме молитва до Господа.

Настоятель храму протоієрей Степан Татарин подякував Високопреосвященнійшим владикам за постійну молитовну підтримку, громаді – за жертовність і велику справу будівництва святині.

З благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія архієпископ Нестор за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом нагородив благословенною грамотою громаду храму святого архістратига Михаїла.

Після літургії Високопреосвященнійші владики разом з духовенством і мирянами помолилися до покровителів сім’ї святих Богоотців Іоакима та Анни про мир та злагоду у родинах, добре виховання дітей, про духовні блага і земний достаток.

Наприкінці богослужіння архієреї спілкувалися з парафіянами і благословляли їх.

Храм святого архістратига Михаїла у Трибухівцях постав на місці давньої святині, про яку розповідали старожили. Кілька років тому знайшли старовинне Євангеліє, датоване 1715 роком, яке, за переказами, зберігалося у тому храмі. Після цього громада села вирішила відродити забутий храм.

Більше фото про подію – на сторінці єпархії у фейсбуці.