У Тернополі вшанували пам’ять полеглих у війнах українських бійців

Автор:

8 травня 2018 року, у День пам’яті та примирення, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор взяв участь у поминальних заходах до Дня пам’яті і примирення. У співслужінні єпископа Тернопільського УАПЦ Тихона, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Теодора і соборного духовенства владика Нестор звершив заупокійне богослужіння за воїнами, які віддали своє життя, захищаючи українську землю.

Мітинг-реквієм відбувся у Парку Слави, поблизу скульптурної композиції «Материнський поклик». Пізніше учасники зібрання поклали квіти до могил військових та невідомих солдатів.

Віддати шану полеглим у боях 1939-1945 років і на фронтах новітньої війни проти російського агресора і його найманців прийшли керівники міста й області, військові, працівники силових структур, представники інтелігенції, члени ветеранських, національно-патріотичних громадських організацій, рідні загиблих воїнів-героїв та небайдужі жителі міста.

Після поминальної молитви у слові до присутніх архієпископ Нестор зазначив, що під час Другої світової війни український народ боровся з двома імперіями і вистояв.

“Нині на українську землю знову прийшов агресор, але ми переможемо, бо ми за правду і з нами Бог”, – сказав архієрей.

 

На Микулинецькому кладовищі також відбулися поминальні заходи. Духовенство, представники влади і громадськості вшанували пам’ять жертв сталінських репресій, воїнів, загиблих у роки Другої світової війни, та полеглих у боях за Україну учасників АТО.

Фото прес-служб тернопільських ОДА і міської ради.