У Тернополі відбувся ювілейний «Парад вертепів»

Ювілейний – десятий – «Парад вертепів», співорганізатором якого є управління Тернопільської єпархії, 30 січня відбувся у концерт-холі ТРЦ «Подоляни». У зв’язку з пандемією та карантинними обмеженнями дійство було не таким масштабним, як у попередні роки.

До участі у «Параді вертепів-2021» зголосилися 10 колективів. На жаль, з поважних причин два з них не змогли взяти участі у змаганні. А всі, хто таки прибув на парад, виявилися надзвичайно цікавими, яскравими і талановитими.

Як повідомив представник єпархії у журі конкурсу протоієрей Олег Гах, абсолютно всі учасники вертепного дійства були гідні нагород і подарунків. І вони їх отримали, бо, попри дух змагання на «Параді вертепів», переможцями були всі. Окрім того, призерів конкурсу нагородили грошовими преміями і вручили абонемент на ковзанку від співорганізатора – ТРЦ «Подоляни», а володарі призу глядацьких симпатій отримали можливість безкоштовно відвідати новий кінотеатр Miromax.

Що ж до призових місць, то найвищим балом журі оцінило виступ вертепу Будинку культури та парафії Святої Трійці смт Микулинці.

«Це була впевнена перемога, унікальне вертепне дійство лемківською мовою, прекрасні костюми» – зазначив отець Олег.

Друге місце розділили два колективи: вертеп дитячого зразкового художнього аматорського фольклорно-обрядового ансамблю «Ходаки» (село Малий Ходачків) і «Чернелівські забави» із села Чернелів-Руський Байковецької ОТГ.

«Перший колектив цікавий тим, що у 15 хвилин вони вклали і спів, і гарне вертепне, виконали, хай і по куплету, багато колядок. Крім того, був чудовий музичний супровід. А ще «Ходаки» вразили масштабом – понад учасників дійства», – розповів прот. Олег Гах.

У виступі «Чернелівських забав» журі насамперед відзначило майстерність. «Це фактично був вертеп, який виступав як професійний хор. Дуже сподобалося!», – зазначив отець Олег.

Володар третьої премії – вертеп «Зоря засіяла» села Застінки Великогаївецької ОТГ. Журі відзначило гарну гру акторів.

«Окремо варто відзначити вертеп парафії Святої Трійці смт Залізці Зборівського благочиння. Вони отримали диплом учасників, але двох учасників колективу – виконавців ролей Жида та Сури Володимира Малюшевського і Валентина Кузика – відзначили як найкращих акторів», – розповів представник єпархії у журі.

Ще одна номінація – найкращий костюм. Перемогу в ній здобув аматорський колектив «Намисто» із Товстолуга Великогаївської ОТГ.

Приз глядацьких симпатій отримав колектив реабілітаційного центру при тернопільському «Карітасі». Вони вже не перший рік брали участь конкурсі. Попри проблеми зі здоров’ям, самодіяльні актори зірвали овації.