“Парад вертепів” визначив переможців

Автор:

У неділю, 27 січня 2019 року, у концерт-холі “Подоляни” відбувся традиційний “Парад вертепів”, який щороку спільними зусиллями проводять ТРЦ “Подоляни” та управління Тернопільської єпархії Православної Церкви України.

Цього року участь у фестивалі-конкурсі взяли 15 колективів з різних куточків області, з-поміж яких були й парафіяльні: недільної школи м. Шумська, храмів Покрови Пресвятої Богородиці м. Збаража, Вознесіння Господнього смт Вишнівець, Святої Трійці смт Микулинці, Різдва Пресвятої Богородиці с. Біла Чортківського району.

“Уже увосьме ми провели це свято, аби прославити новонародженого Спасителя Богомладенця Ісуса Христа, якому ми віддаємо особливу форму поклоніння і шани у вертепному дійстві. Важливим є й збереження традиції, яка ідентифікує нас як християнський народ, який любить свого Бога. Адже вертепне дійство тісно переплетене з давніми українськими традиціями і є таким, що відрізняє наш народ від інших народів, які також є просвітлені світлом Христової віри”, – розповів один зі співорганізаторів заходу секретар єпархіальної ради протоієрей Олег Гах.

“Боюсь помилитися, але, на жаль, із кожним роком кількість людей, котрі колядують на Різдвяні свята, щедрують чи ходять із вертепами, зменшується. Сьогодні цим займаються переважно люди, які бачать у цьому своєрідний “сезонний заробіток”. Мета нашого фестивалю-конкурсу вертепів – об’єднати навколо однієї сцени творчі колективи, які закохані в свою справу і роблять це тому, що вірять у Бога, святкують свято Різдва Христового та пам’ятають, цінують наші давні самобутні українські традиції. І саме в цьому полягає професіоналізм”, – прокоментував подію член журі конкурсу протоієрей Євген Заплетнюк.

Оцінивши артистизм, зміст дійства, костюми, креативність колективів, журі обрало переможців.

Як і торік, перше місце у фестивалі-конкурсі посів вертеп храму Вознесіння Господнього з Вишнівця (настоятель протоієрей Василь Дідик). Друге місце – у вертепу центру дитячої та юнацької творчості м. Бережани, третє – у вертепу “Духовне зернятко” храму Святої Трійці смт Микулинці.

Також журі визначило найкращих у кількох номінаціях. Приз за оригінальність отримав театр “Дивосвіт” зі смт Козова, за найкращу музично-хореографічну композицію – вертеп будинку культури с. Скала Подільська Борщівського району, а вертеп Тернопільського обласного краєзнавчого музею визнано найкращим у номінації “Кращі костюми”.

А загалом ніхто з конкурсантів не повернувся додому без нагороди: пам’ятні подаруночки отримали всі учасники “Параду вертепів”.

“Перед початком конкурсу я попросив учасників не думати про перемогу, бо незалежно від того, яке місце вони посядуть, вони вже є переможцями, бо займаються дуже важливою і потрібною для Церкви та України справою – в особливий спосіб проповідують про пришестя у світ Сина Божого”, – зауважив протоієрей Євген Заплетнюк.

“Щиро запрошуємо колективи, які ще не брали участь у цьому дійстві, до участі наступного разу. Сподіваємося, що співпраця єпархії з ТРЦ “Подоляни” триватиме й приноситиме плоди любові до Бога – новонародженого Спасителя Ісуса Христа”, – додав протоієрей Олег Гах.

Фото прес-служби ТРЦ “Подоляни” та Олега Кривокульського.

Більше фото з “Параду вертепів” на сторінці єпархії у фейсбуці.