У Тернополі відбувся молебень за утворення єдиної помісної Церкви

Автор:

У неділю, 22 квітня, на Театральному майдані в Тернополі відбувся молебень за утворення єдиної помісної Української Церкви. Духовенство місцевих єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату і Української Автокефальної Православної Церкви разом з очільниками області та міста і мирянами помолилося за Україну та за єдність української Церкви.

На головній площі обласного центру лунали молитви за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України і Верховну Раду і за розпочате діло рук їх. Духовенство і миряни просили Господа допомоги в об’єднанні українського православ’я в єдину помісну Церкву; напоумлення “наших розділених братів, щоб вони об’єдналися з нами навколо Престолу Київського в єдину Церкву і щоб між усіма нами панувала християнська любов”. 

“Нехай єдина помісна Українська Православна Церква буде міцною духовною основою для неподільності Української держави та єдності народу нашого, нехай розвіються вороги його і нехай запанують в нас мир, злагода і єдність”, – молилися священики й миряни.

По закінченні молебню до присутніх звернувся архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Владика зазначив, що лише такі страшні обставини як Революція Гідності і загибель Небесної Сотні, війна, яка точиться на Сході України змогли пробудити українців до розуміння дуже важливої деталі: держава починається не з економіки, а з душі і духу.

“Ми пам’ятаємо наших борців за незалежність української держави: і козаків, і січових стрільців, і воїнів УПА, які жили в той час, коли наша держава не мала ні кордонів, ні визнання, але, маючи державу у своїх серцях, вони боролися за неї. Сьогодні для нас теж настав той момент, коли ми повинні знайти Україну у своєму серці та у своїй душі”, – сказав архієрей.

Він наголосив, що єдина помісна Церква – це можливість усвідомити свою єдність з Христом, єдність зі своїм народом та один з одним.

“Господь сьогодні створив такі обставини, що багатолітня боротьба за те, щоб українська держава мала єдину помісну Церкву, Церкву всього українського народу, має шанс на успіх. Сьогодні державна влада на чолі з Президентом України робить усе можливе для того, щоб визнання з боку Вселенського Патріарха, а отже і з боку інших Церков, було отримане. І це перший крок, у результаті якого всі українські церкви, які є православними по духу, прийдуть до єдиної Церкви і до створення не просто української церкви українського народу, а найбільшої православної церкви світу. І тоді ми відчуємо свою силу, благословення Боже і воно буде перебувати на всій нашій українській державі”, – підсумував владика Нестор.

Фото прес-служб Тернопільської єпархії, обласних державної адміністрації та ради, Тернопільської міської ради.