У Тернополі урочисто відзначили 1030-річчя Хрещення Руси-України

У неділю, 29 липня, у Тернополі урочисто відзначили 1030-річчя Хрещення Руси-України. З нагоди свята духовенство і віруючі, представники громадських об’єднань, Тернопільської облдержадміністрації, обласної ради та міської ради, а також військовослужбовці хресною ходою від Театрального майдану пройшли до хреста на набережній Тернопільського ставу.

Молебень за Єдину Помісну церкву та мир в Україні та чин освячення води звершив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор у співслужінні духовенства єпархії і священиків УАПЦ і УГКЦ.

Звертаючись до присутніх із повчальним словом, владика Нестор зазначив, що 1030-річчя Хрещення Руси-України є символічним святом, уособленням української національної єдності.

“Якщо ми захочемо знайти цю подію у візантійських літописах, то про Хрещення Руси не побачимо жодної згадки під 988-м роком. Адже для Візантійської імперії, для Церкви-матері наша українська земля, Руське князівство було охрещене ще у 860-му році святим князем Оскольдом. Він тоді, будучи врозумленим Пресвятою Богородицею і чудом, яке сталося під час його походу на Константинополь, вирішив сам прийняти хрещення і охрестити український народ. Це сталося на 130 років раніше, ніж ми звикли вважати початком християнської ери для України”, – сказав архієрей.

Владика зазначив, що на початку 20 століття процеси відродження церкви й українського народу були взаємопов’язаними. У 1991 році ми отримали українську державу, але, на жаль, Церква залишалася розділеною.

“Сьогодні наша незалежність випробовується північним сусідом, який прийшов з війною на нашу землю. І тепер, як ніколи, саме духовне єднання дозволить об’єднати український народ та збудувати сильну українську державу”, – зазначив владика Нестор.

Архієрей закликав Господнє благословення на всіх присутніх і закликав молитися за об’єднання українського Православ’я, мир та спокій в Україні, припинення війни на нашій землі.

Фото прес-служб єпархії і Тернопільської ОДА.