У Тернополі провели перший молитовний сніданок

Молитовний сніданок, який об’єднав представників влади, громадськості, духовенства, силових структур, підприємців, аграріїв, журналістів, військових і волонтерів, відбувся у Тернополі 26 грудня. У ньому взяли участь керуючий Тернопільською єпархією УПЦ Київського Патріархату архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, керівники тернопільських єпархій УГКЦ, УАПЦ, Римо-католицької Церкви та інших християнських Церков та організацій Тернопілля.

Серед учасників заходу були народні депутати, очільники області, а також в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і голова Департаменту у справах релігій та національностей при Міністерстві культури Андрій Юраш.

Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, такий захід є доброю традицією у понад 100 країнах світу. На Тернопільщині він також став майданчиком для духовного єднання та порозуміння, а також для підбиття підсумків року, що минає.

Уже понад 60 років молитовні сніданки відбуваються у США, давши початок аналогічним зібранням в Європарламенті, Німеччині, Великобританії та багатьох інших країнах світу. В Україні також уже кілька років проводять національні молитовні сніданки.

У Тернополі під час цього заходу говорили про воєнні дії на Донбасі, захисників Батьківщини та їхні сім’ї, роботу волонтерів, роль церкви у суспільних процесах, спільні здобутки та досягнення, а також намічали плани на майбутнє.

Участь у молитовному сніданку представників різних конфесій і віросповідань засвідчила прагнення до єдності, миру й злагоди в суспільстві. У такий спосіб у Тернополі долучилися до першого в Україні офіційного святкування Різдва у західному обряді.