У Тернополі помолилися за спокій душ Героїв Крут

У Тернополі вшанували подвиг юнаків, які загинули в бою під Крутами у січні 1918 року. Захід провели біля символічної могили борцям за волю України на проспекті Степана Бандери.

29 січня представники обласної влади та громадськості, молодіжних організацій, правоохоронці, військовослужбовці та ветерани АТО/ООС, родини полеглих українських бійців помолилися за упокій полеглих Героїв і поклали квіти до меморіалу.

З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора заупокійне богослужіння відслужили клірики єпархії прот. Іван Леськів і прот. Тарас Фака.

Того ж дня акція зі вшанування пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами, відбулася на подвір’ї музею політв’язнів, що на вул. Коперника в Тернополі. Літію за спокій душ Героїв Крут звершив владика Нестор. Разом з архієреєм молився завідувач єпархіальної канцелярії прот. Володимир Зубілевич і представники духовенства УГКЦ.

Нагадаємо, що бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Близько 300 студентів вступили в бій з 6-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова.
 
Учасників бою під Крутами похоронили в Києві на Аскольдовій могилі. Про бій під Крутами довго не згадували. Лише в роки незалежності в Україні заговорили про подвиг студентів. 29 січня 1991 року пройшов невеликий громадський мітинг студентського союзу. На державному рівні пам’ять героїв битви почали шанувати з 2004 року.
 
У 2006 році на місці подій відкрили Меморіал пам’яті Героїв Крут. У Меморіальному комплексі є каплиця і озеро у формі хреста. А у 2012 був встановлений пам’ятник героям на місці їх поховання на Аскольдовій могилі.