У Тернополі освятили меморіальну дошку Героєві АТО Юрію Горайському

Автор:

Меморіальну дошку екс-голові Збаразької райдержадміністрації, почесному громадянинові Тернополя, героєві АТО Юрію Горайському відкрили 4 березня 2018 року.

З благословення архієпископа Нестора освятили пропам’ятну таблицю з портретом загиблого Героя, встановлену на будівлі Тернопільської ДЮСШ №2 на вул. Князя Острозького, та помолилися за упокій душі загиблого захисника Батьківщини завканцелярією єпархії священик Володимир Зубілевич і його заступник священик Сергій Росіцький, а також представники духовенства УГКЦ.
 
Вшанувати пам’ять Героя зібралися його рідні й близькі. Спогадами про бійця поділився заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
 

Юрій Горайський народився 31 липня 1977 р. у селі Білій під Тернополем. Тривалий час проживав з батьками в обласному центрі. Після закінчення Тернопільської гімназії імені І. Франка вступив до Тернопільського національного економічного університету, де здобув вищу економічну освіту. Займався бізнесом. У травні 2014 року за квотою партії УДАР призначений головою Збаразької районної державної адміністрації, хоча не був членом цієї політичної сили. Займав цю посаду 11 місяців. Допомагав військовим у зоні АТО як волонтер. Попри прохання і протести активістів Президент України Петро Порошенко 21 квітня 2015 звільнив Юрія Горайського з посади голови РДА.

Через тиждень після звільнення з посади Юрій Горайський відбув добровольцем на передову, з травня по вересень 2015 року служив у секторі «М» під Маріуполем. У січні 2016 підписав контракт на військову службу.  Був стрільцем-регулювальником, матросом 73-го морського центру спеціальних операцій – частина спеціальної розвідки Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Загинув 4 березня 2016 року в Докучаєвську Донецької області. Того дня під час розвідки на Маріупольському напрямку передовий дозор «морських котиків», у якому був Юрій Горайський, вийшов на висоту в районі міста Докучаєвська, де наштовхнувся на диверсійно-розвідувальну групу противника. В результаті ближнього бою Юрій Горайський разом з побратимом з Одещини 27-річним Олександром Хмеляровим отримали смертельні поранення. Основна частина розвідгрупи 73-го Центру прийшла на допомогу та вступила у бій, згодом підійшли підрозділи 72-ї ОМБр. Під вогневим прикриттям загиблих і поранених евакуювали. За даними радіоперехоплення, противник у тому бою втратив 30 бойовиків.

Юрій Горайський похований у Збаражі. Указом Президента України від 8 квітня 2016 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно) «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі». 19 серпня 2016 року Тернопільська міська рада присвоїла звання «Почесний громадянин міста Тернополя» (посмертно).
 
Фото – teren.in.ua.