У свято прп. Параскеви Сербської архієпископ Нестор молився у Чернівцях

27-го жовтня православні християни відзначили свято прп. Параскеви Сербської. Свій престольний празник святкують цього дня парафіяни соборного храму у Чернівцях названого на честь святої.  На святкування прибули гості з інших єпархій, зокрема архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, повідомляє прес-служба Чернівецько-Буковинської єпархії.

На вході у храм вихованці недільної школи урочисто зустріли Митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Настоятель храму прп. Параскеви, протоієрей Микола Семелюк запросив владику Михаїла очолити божественну літургію і передав йому святого хреста. Також розділити радість свята прибули Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор та Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій. 

Прийшли привітати буковинців зі святом голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук та голова Чернівецької облради Іван Мунтян.

Біля храму було звершено чин освячення води та хресний хід. Після цього духовенство, чернецтво та численні парафіяни гуртом висловили велику подяку Вселенському Патріархові Варфоломію за підтримку Українського народу у питанні надання автокефалії Церкві.

Храм прп. Параскеви є першим кам’яним храмом у Чернівцях побудованим і освяченим ще на початку 19 століття. Вагомий вклад у зведення цього храму вніс перший митрополит Буковини і Далмації Євген Гакман. І сьогодні святиня збирає на спільну молитву під своїми куполами сотні вірян, які прибігають за заступництвом до прп. Параскеви, підносячи славу Богові.