У свято Благовіщення Пресвятої Богородиці архієрей відвідав Трибухівці

Автор:

7 квітня 2019 року, у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архієрейським візитом відвідав Бучацьке благочиння. Його Високопреосвященство звершив Божественну Літургію у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, громада якого першою в області ухвалила рішення про перехід з УПЦ МП до Помісної Церкви.

Перед входом до храму свого архіпастиря із запашним короваєм і квітами зустріли діти і парафіяни храму.

Під час Літургії архієпископу Нестору співслужили Бучацький благочинний протоієрей Андрій Шкварок, настоятель храму протоієрей Степан Татарин, запрошене духовенство.

Після Херувимської пісні Високопреосвященнійший Нестор звершив хіротонію, рукоположивши диякона Богдана Хробака на священика.

По завершенні Літургії священнослужителі і вірні хресним ходом обійшли храм з читанням Євангелія. Опісля владика Нестор звершив водосвятний молебень і окропив присутніх на богослужіння святою водою.

Звертаючись до вірних з повчальним словом, архіпастир розповів про значення величного свята Благовіщення у житті кожного християнина. Владика Нестор закликав віруючих брати приклад з пресвятої Богородиці, прагнути жити праведно, боротися з гріхом, служити Богові і довіряти Йому.

“Нині ми часто думаємо насамперед про те, щоб догодити людям, а не Богові. Ми боїмося осуду і гніву людей, а не гніву Божого. І не маємо такого смирення, як Діва Марія, яка сказала Богові: “Нехай будем мені за словом Твоїм”. Ми всі знаємо Слово Боже, читали або слухали Святе Євангеліє, знаємо, як Господь навчає нас жити, щоб прийти до спасіння. Але часто ми соромимося бути добрими православними християнами або, навпаки, робимо це напоказ, ми звертаємо більшу увагу на те, що про нас думають люди, а не те, як ми повинні правильно і щиро служити Богові. Ми боїмося того, що говорять інші, і намагаємося не виділятися. Боїмося осуду, проклять, того, що можуть про нас сказати інші люди, але не боїмося того, як дамо відповідь на Страшному суді Христовому, чи Господь нас осудить чи оправдає і приведе до спасіння”, – сказав архіпастир.

Архієпископ Нестор привітав парафіян з тим, що вони не побоялися зробити важливий крок і об’єдналися в єдиній Українській Помісній Церкві.

“Господь по своїй великій милості, благословив Українську Церкву. Нині вона отримала Томос і благословення матері-Церкви Константинопольської на незалежність, щоб усі ми з’єдналися в любові навколо Христа, навколо матері України, нашого народу, який багато століть терпів поневолення – і політичне, і духовне: заборонялася українська мова, заборонялися українські традиції, неодноразово нищилася Українська держава. Сьогодні ми все це маємо і якщо ми любимо Бога, любимо Україну, то прагнемо єднатися. А якщо ми єднаємося, то з нами Господь, бо Він сказав: “Де двоє чи троє зібралися в Ім’я Моє, там Я посеред них”. І по цьому ми бачимо різницю між тими, хто справді любить Бога і тими, хто любить лише себе або якісь інші сили, які противні Богові. Адже якщо між нами є любов Божа, то ми спільно молимося і щиро радіємо одне за одного. Коли є ненависть, прокляття, осуд, то людина, яка чинить це, відступає від Бога. Тому нехай між нами ніколи не буде осуду щодо тих людей, які з нами не погоджуються. Треба за них молитися і просити, щоб Господь привів їх до єднання в єдину Помісну Церкву. Нехай за молитовним заступництвом Пресвятої Богородиці Господь дає нам єднання, любов, порозуміння і бути всім у єдиній Помісній Церкві тут, на землі, а після смерті всім з’єднатися в Царстві небесному перед Престолом Божим”, – додав владика Нестор.

Архієрей закликав на всіх Господнє благословення.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.