У Світлу п’ятницю архієрей освятив каплицю на честь ікони Богородиці “Життєдайне джерело” у Буцневі

Автор:
  1. 3 травня 2019 року, у Світлу п’ятницю, день вшанування ікони Пресвятої Богородиці “Життєдайне джерело”,  архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Божественну літургію в храмі свв. апп. Петра і Павла в Буцневі Тернопільського району. Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот. Мирон Гах, настоятель храму прот. Олег Гах, запрошене духовенство.

Після Літургії священнослужителі та вірні на чолі з архієреєм пройшли хресним ходом до джерела, де звершили водосвятний молебень. Архієпископ Нестор освятив каплицю з мозаїчним образом Пресвятої Богородиці у Її іконі “Життєдайне джерело”.

Наприкінці Богослужіння владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом, у якому розповів про історію свята. Архієрей закликав паству підносити до Господа і Пресвятої Богородиці молитви за всіх потребуючих , за воїнів-захисників, за весь народ і Українську державу. Адже тільки завдяки справжній християнській любові й допомозі бідним і знедоленим, вдовам і сиротам ми можемо прийти до спасіння і Царства небесного.

“У ці святкові дні нехай кожен з нас пам’ятає, що Христос воскрес заради нашого спасіння, щоб відкрити нам шлях на небеса, заради того, щоб воскресити нас від духовної смерті гріха. Дякуючи Богові за Його велику любов до нас, будучи завжди вдячними Йому за все, що Він нам подає, не забуваймо молитися за наших ближніх і всіх потребуючих, дякувати Богові за блага, які Він чинить для нас. Просімо Його благословення, молімося за себе і за весь наш український народ і Українську державу”, – сказав архієпископ Нестор і закликав на паству Боже благословення..

Традиція вшанування образу Божої Матері “Життєдайне джерело” бере початок ще від середини V століття. Відзначення свята цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці було встановлене у пам’ять оновлення храму в Константинополі та вчинених тут див. Храм було збудовано візантійським імператором Левом І при криниці, від вод якого силою Пресвятої Богородиці відбувалися зцілення.

Нині кожен охочий у будь-який час може приступити до ікони “Життєдайне джерело” у Буцневі, піднести молитву до Пречистої Діви Марії та втамувати спрагу душевну і тілесну освяченою водою.