У Суражі відбулися перші Богослужіння в Помісній Українській Церкві

Автор:

10 лютого 2019 року, в Неділю 37-ту по П’ятидесятниці, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Сураж Шумського району відбулося перше Богослужіння в Помісній Українській Церкві. Ще 20 січня 90% присутніх на зборах релігійної громади села підтримали рішення про перехід до Православної Церкви України. Загалом за перехід з УПЦ Московського патріархату до помісної Церкви виступили близько 900 мешканців Суража. 25 січня архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав указ про прийняття парафії храму Різдва Пресвятої Богородиці до складу Тернопільської єпархії.

Нового настоятеля парафії Різдва Пресвятої Богородиці протоієрея Володимира Гонтара Сураж урочисто зустрічав усією громадою. День, коли в храмі відбулося перше Богослужіння українською мовою, мешканці села назвали історичним. Сльози радості були майже у кожного з парафіян.

“Сьогодні перша неділя, коли кожен із вас переступить поріг рідного, але водночас оновленого храму – вже Православної Церкви України. Кожен з вас почує Богослужіння українською мовою, адже рідне слово скоріше доходить до серця і глибше западає в душу. Мудреці кажуть, що багата парафія не та, яка має велику церкву із золотими куполами, а та, яка має священика із золотим великим серцем. І ми повинні дякувати Богові за те, що почув наші прохання і ми сьогодні такого священика маємо”, – звернулася до односельчан вчитель української мови місцевої школи Валентина Міщук. 

Від імені громади вона привітала отця Володимира на суразькій землі, побажала, аби Господь благословив його на хорошу працю, дарував силу і наснагу працювати на благо української землі. “Як добрий пастир впевнено ведіть своїх парафіян дорогою святості, дорогою любові, віри, милосердя, єдності і миру”, – звернулася до настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Протоієрей Володимир Гонтар подякував суражцям за добрі побажання і зазначив, що з такою громадою, з такою підтримкою з Божим благословенням вдасться подолати будь-які труднощі. Він привітав новостворену українську громаду в Єдиній Помісній Церкві.

“Сьогодні Господь благословляє кожного з вас, кожну громаду, яка з трепетом  лине до Бога і просить щирої молитви рідною мовою, яка наповнить ваші серця любов’ю і милосердям”, – звернувся до парафіян настоятель.

Опісля настоятель парафії звершив Божественну літургію, на якій молилися сотні мешканців Суража і гості з навколишніх сіл.

15 лютого, у свято Стрітення Господнього, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Суражі Літургію звершив Шумський благочинний протоієрей Маколай Бабій.