У соборі Борщівської ікони Пресвятої Богородиці відзначили престольне свято

31 липня 2021 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастирським візитом відвідав Борщів. У соборі Борщівської ікони Пресвятої Богородиці владика Нестор у співслужінні численного духовенства звершив Божественну Літургію.

1994 року Божа Мати явилася у храмі над хоругвою, і з того часу цей день для Борщева вважається особливим і святковим, оскільки Богородиця засвідчила своє покровительство над цим містом.

За доброю традицією, у річницю чудесного явлення архієрей прибув до Борщева, щоб розділити радість свята із парафіянами собору Борщівської ікони Пресвятої Богородиці.

Першими привітали Високопреосвященнійшого владику парафіяни та настоятель храму Борщівський благочинний прот. Іван Яворський.

Багато людей прийшли цього дня до святині, щоб попросити заступництва Богородиці, прийняти Святе Причастя та послухати пастирське слово владики.

Після завершення Літургії архієпископ Нестор привітав усіх із святом та звернувся до присутніх з повчальною проповіддю на тему євангельського читання.

Також владика Нестор вручив чергові богослужбові нагороди священникам борщівського благочиння. Прот. Руслан Матвіїшин, прот. Ігор Кормиш та прот. Сергій Борис отримали право носіння митри. Прот. Олег Семчишин нагородили хрестом з прикрасами, а ієрей Володимир Стецишин та ієрей Тарас Іщук піднесені до сану протоієреїв.

Окрім того, з благословення митрополита Київського та всієї України архієпископ Нестор нагородив прот. Івана Яворського медаллю святого архістратига Михаїла, а священників благочиння – благословенними грамотами.