У Снігурівці освятили відбудований храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня 2019 року, коли увесь православний світ святкує величне Дванадесяте свято – Успіння Пресвятої Богородиці, у селі Снігурівка Лановецького району освятили новозбудований храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці і звершили в ньому перше богослужіння.

Дерев’яна церква, яка була побудована в селі ще в 1926 році, згоріла на Великодні свята 2015 року. Через кілька місяців громада села навпроти знищеного вогнем храму побудувала каплицю для богослужінь, а за 4 роки – спорудила новий храм.

Чин освячення новозбудованого храму і першу Божественну літургію в ньому звершив митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній у співслужінні архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора та єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла.

Окрім трьох архієреїв, у богослужінні взяли участь десятки священників, молилися сотні мирян, серед яких представники обласної і місцевої влади, жертводавці, гості із сусідніх сіл, які прибули у Снігурівку розділити з парафіянами Свято-Успенської парафії радість свята.

Цього святкового дня новозбудований храм був наповнений віруючими. Під час богослужіння до святих Таїнств Покаяння та Євхаристії приступили чимало віруючих.

У повчальному слові, зверненому до присутніх на святі, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній привітав усіх з величним святом Успіння Богородиці, наголосивши на тому, що Пресвята Марія є матір’ю, найпершою заступницею і захисницею всіх християн.

Митрополит Антоній привітав Свято-Успенську громаду і її настоятеля з успішним завершенням непростої праці з відродження храму та його освяченням. Разом із тим владика Антоній закликав віруючих також відбудовувати храм своєї душі, спасати її через участь у літургії, сповідь, Святу Євхаристію.

Після Літургії владика Нестор відзначив благодійників та будівничих храму. Церковними Орденами Святого Архістратига Михаїла II ступеня було нагороджено настоятеля храму протоієрея Івана Бориса, а також меценатів Осипа Амброзійовича Гасюка, Михайла Йосиповича Головка, Ігоря Миколайовича Побера, Василя Петровича Хомінця, Оксану Віталіївну Матвеєву і Петра Івановича Домбровського.

Медалями Святого Архістратига Михаїла владика Нестор жертводавців новозбудованого храму протоієрея Віктора Кваса, сільського голову Снігурівки Аркадія Михайловича Сеника, Юрія Георгійовича Кравчука, Віру Савівну Тивонюк і Ніну Флорівну Федчук.

Благословенні грамоти з рук архієпископа Нестора отримала низка парафіян, які найактивніше долучилися до будівництва святині.

Більше фото – на сторінці єпархії у фейсбуці.