У Шумську перепоховали останки 14 вояків Української Повстанської армії

20 грудня 2019 року в Шумську відбулася церемонія перепоховання останків 14 вояків Української Повстанської армії. У Свято-Преображенському храмі міста архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор у співслужінні Шумського благочинного прот. Миколая Бабія і духовенства єпархії відслужив Божественну літургію і панахиду за душами полеглих героїв.

Від храму процесія священників, солдатів та офіцерів 44-ої окремої артилерійської бригади, представників обласної, районної та міської влади, представників громадськості вирушила до пам’ятного знака жертв тоталітарних режимів, де відбулося народне віче.

У пастирському слові до присутніх владика Нестор наголосив на тому, що невідомі повстанці сім десятків років тому боролися не тільки за політичну чи територіальну незалежність України. Вони боролися за український дух, за те, щоб ми залишилися українцями, щоби пам’ятали, до якого народу належимо.

Також слово мали заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик, співробітник інституту Національної пам’яті, начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті Павло Подобєд, голова Шумської районної ради Тарас Корець, письменник Степан Бабій.

Опісля на старому цвинтарі Шумська труни з останками полеглих вояків УПА з військовими почестями, з виконанням Державного гімну, під постріли військового салюту були опущенні в могили. Невідомих героїв поховали неподалік місця, де раніше знайшли вічний спочинок курінний УПА Василь Процюк “Кропива” та повстанці УПА.

Поховання з останками 14 закатованих енкаведистами вояків виявили на околиці Шумська у липні 2018 року. Тоді працівники меморіально-пошукового підприємства “Доля” спільно з Українським інститутом національної пам’яті та громадською організацією “Меморіал Південна Волинь” здійснювали у Шумську розвідувальні роботи.

Фото  Івана Бородайка, Тетяни Кочергіної та із сайту shumsk.info.