У Потуторові відзначили перше храмове свято в лоні Помісної Української Православної Церкви

14 жовтня 2019 року, у день свята Покрови Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Свято-Покровська парафія с. Потуторів Шумського благочиння відсвяткувала перший храмовий празник після виходу з-під юрисдикції Православної Церкви Московського патріархату та приєднання до Української Помісної Православної Церкви (ПЦУ).

На запрошення настоятеля протоієрея Григорія Зазуляка архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив святкову Божественну літургію у Свято-Покровському храмі с. Потуторів.

Його Високопреосвященству, окрім настоятеля храму, співслужили священики Шумського благочиння.

Із запашним короваєм та теплими словами керуючого єпархією зустріли парафіяни храму.

За богослужінням були піднесені молитви за Україну, воїнів-захисників, український народ та утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Завершилося богослужіння хресним ходом довкола храму з окропленням вірних святою водою.

По завершенні архієпископ Нестор звернувся до присутніх з архіпастирським словом. У ньому архієрей розповів про історію свята Покрова Пресвятої Богородиці, привітав парафіян із храмовим святом та закликав на всіх Боже благословення.

“Пресвята Богородиця захищала не лише Константинополь. Ми знаємо, що Пресвята Богородиця завжди допомагає кожному, хто зі щирою молитвою звертається до Неї. І особливо тим, хто боронив рідний край від нападу ворогів та окупантів. До Пресвятої Богородиці молилися українські козаки, січові стрільці, воїни УПА. Звертаються з молитвами до Неї і сучасні українські воїни, які на сході України захищають нас від російського агресора. Адже як і сотні років тому ворог прагне знищити нашу державу, наш народ, наші мову і традиції, – все те, що для нас є важливе і священне. І Пресвята Богородиця Своїм заступництвом їм допомагає”, – сказав архієрей.

Владика Нестор закликав молитися за наших захисників, які боронять Україну від російської агресії і завдяки яким ми маємо змогу мирно жити і працювати на своїй рідній землі.

Найактивніші парафіяни Свято-Покровського храму с. Потуторів отримали з рук владики благословенні архієрейські грамоти.