Під Почаєвом перепоховали останки 10 вояків Української Повстанської армії

Автор:

30 листопада 2022 року у Лідихові Почаївської громади на Кременеччині відбулася церемонія перепоховання останків десяти вояків Української Повстанської армії. 

У храмі Андрія Первозваного міста Почаїв архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відслужив Божественну літургію і панахиду за душами полеглих героїв. Його Висоспреосвященству співслужили Кременецькі благочинні прот. Анатолій Довгалюк і прот. Володимир Буграк, Шумський благочинний прот. Миколай Бабій, завканцелярією єпархії прот. Володимир Зубілевич, настоятель храму прот. Михайло Чаплій, духовенство Тернопільської єпархії, а також священники з Радивилівського благочиння Рівненської єпархії.

Останки вояків УПА перепоховали на кладовищі у селі Лідихів.

Тіла десятьох вояків виявили під час пошукових експедицій у 2021 році. Встановлено, що вони загинули в бою з НКВС у 1944 році. Наукові з’ясували, що полеглі є вихідцями з трьох областей: Тернопільської, Львівської та Рівненської.

Наразі фахівці працюють над встановленням імен загиблих. Спеціалісти отримали архівні дані та перелік бійців куреня. Триває пошук родин.

Через 78 років борці за незалежність поховані, як справжні Герої – з усіма належними почестями та за християнськими звичаями.

Через 78 років борці за незалежність поховані, як справжні Герої – з усіма належними почестями та за християнськими звичаями.

Фото іподиякона Івана Бородайка і пресслужби Тернопільської ОВА.