У неділю 6-ту після Пасхи архієрей молився у Воскресенському храмі Тернополя

Автор:

13 травня 2018 року, у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у тернопільському храмі Воскресіння Господнього. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму священик Сергій Стельмах, клірики храму і протодиякон Андрій Вовк.

На ектеніях звучали додаткові прохання і молитва, в яких духовенство і вірні просили у Господа допомоги й благословення в утвердженні в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України і Верховну Раду і за розпочате діло рук їх.

Цього недільного дня багато парафіян, зокрема дітей, прийняли Святе Причастя.

Наприкінці Літургії владика Нестор звернувся до присутніх із повчальним словом на тему євангельського читання про зцілення сліпонародженого. У проповіді Його Високопреосвященство наголосив на тому, що важливе не формальне дотримання заповідей Божих і традицій тієї чи іншої місцевості, а глибока істинна віра в Господа нашого Ісуса Христа.

“Часто, дотримуючись якихось зовнішніх моментів, ми забуваємо про суть Христового вчення і перетворюємося на фарисеїв. Так, під час посту більшість стежить за тим, щоб не вживати певну їжу, але не бореться зі своїми гнівом, ненавистю, лукавством, гординею. Все це залишається, або й під час посту примножується. Проте людина вважає, що постить, бо не їсть м’яса. Або інша крайність: людина вважає, що тілесний піст їй не потрібний, і вона може постити лише духом і в такий спосіб спасатися”, – сказав владика.

Архієрей зазначив, що Церква не відкидає зовнішніх проявів віри: ні молитовного ставання на коліна, ні хресного знамення, ні молитов уголос, ні хресних ходів тощо, тому що ми як люди маємо духовну і тілесну складові і не можемо спасатися лише душею, при цьому тілом залишаючись далеко від Бога. І зовнішні прояви є тим, що йде від наших душі та серця. Але разом з тим ні зовнішня, ні внутрішня духовна праця не дасть нічого хорошого душі, якщо ми будемо робити це без любові.

“Якщо у нас нема любові до Бога, то зовнішнє виконання Христових заповідей не послужить нашому спасінню. Якщо ми не любимо наших ближніх, то як би ми не молилися чи не робили якихось інших справ, усе буде марним. Для нас як православних християн дуже важливо проявляти любов і чинити справи милосердя для наших ближніх. Якщо в нас нема здоров’я постити, нема часу молитися, нема сили виконувати всі заповіді, то допомогти ближньому ми можемо завжди: добрим словом, вчинком, а не обов’язково коштами, і не чекаючи добра у відповідь”, – наголосив владика.

Архієпископ Нестор розповів, що напередодні на Священному Синоді Української православної Церкви Київського Патріархату було ухвалене звернення до всіх православних християн, усіх парафіян і клір нашої Церкви чинити справи милосердя, допомагати ближнім, усім бідним і потребуючим. Владика закликав кожного, маючи щиру любов до ближніх, тверду й непохитну віру, поспішати чинити благо, бути добрим до ближніх і через допомогу до них утверджувати й укріпляти любов до Бога.

Також Високопреосвященнійший владика разом із духовенством виголосив молитву за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Після богослужіння відбулося єлеопомазання духовенства і парафіян.