У неділю 15-ту після П’ятидесятниці владика Нестор молився у храмі Бориса і Гліба в Тернополі

Автор:

217 вересня 2017 року, у неділю 15-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святителя Іоасафа, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію у храмі св. мучч. Бориса та Гліба в Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Руслан Притула та запрошене духовенство.

За Божественною літургією владика Нестор виголосив проповідь на тему євангельського читання, в якому Ісус Христос, відповідаючи на запитання, якою є найбільша заповідь в Законі, вказав на дві заповіді, які жоден з учителів єврейського Закону не вважав обов’язковими, – любов до Бога і ближніх: “Полюби Господа Бога твого всією душею твоєю, всім серцем твоїм і всією твоєю істотою. І ближнього твого, як самого себе”.

“Ми можемо мати тверду віру, робити багато добрих справ, але якщо чинимо це не заради любові до Бога і ближнього, а заради земної слави, то тим самим ми весь той скарб, який збирали у Царстві Небесному, – знищимо. Бо, як зазначають Святі отці, марнославство є найнебезпечнішим гріхом, з яким найважче боротися. Будь-яку справу, яку ми робимо, можемо робити заради власної слави. І цей законник, який приступив до Христа, щоб його присоромити, тим самим усі свої досягнення і скарби, які збирав, втратив, бо не мав головного – смирення”, – сказав архієрей.

Владика Нестор підкреслив, що смирення і смиренномудрість – це те, з чого починається наше спасіння, що дає змогу зростати нашій любові. Бо без смирення ми не маємо й любові, а без них жодні добрі справи не будуть для нас спасительними  – нагороду за них ми отримаємо вже тут, на землі. Саме тому Господь виділив ці дві заповіді як найголовніші – любов до Бога і любов до ближнього. І якщо ми будемо без любові молитися, постити, подавати милостиню – це будуть тільки земні справи, які не наблизять нас до Бога.

“Якщо ми не маємо любові до ближнього, то й любові до Бога не можемо мати. Бо “як ти можеш казати, що любиш Бога, а брата свого ненавидиш?” Пам’ятаючи про це, хай кожен з нас завжди бореться з марнославством, самолюбством і по-справжньому щиро любить Бога і ближнього. Нехай кожен з нас завжди пам’ятає про скарб, який ми збираємо на Небесах: скарб любові, добрих справ, щирої непохитної віри, – і досягне спасіння й Царства Небесного”, – сказав архієпископ Нестор.

Також владика привітав настоятеля храму о. Руслана Притулу із 40-річчям, зазначивши, що багато можна трудитися для храму, але без любові ця праця буде даремною.

“У вас є найголовніше, що потрібне для доброго пастиря, – любов до Бога, ближніх, співбратів-священників, до своїх парафіян. Нехай завдяки вашому прикладу ваші парафіяни стараються бути справжніми християнами, йти по шляху спасіння, твердо стояти в православній вірі. Нехай Господь благословляє вас ще на багато років служіння біля престолу Божого в цьому храмі, збудованому великою мірою вашою щирою молитвою”, – побажав архієрей ювілярові.

Слова вітання з ювілеєм і квіти подарували своєму настоятелеві парафіяни храму св. мучч. Бориса і Гліба.