У м’ясопусну неділю архієпископ Нестор молився у Свято-Воскресенському храмі Тернополя

Автор:

DSC_050419 лютого, в неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському храмі м. Тернополя.

За богослужінням разом із владикою Нестором молилися свящ. Сергій Стельмах, свящ. Сергій Загайський та свящ. Діонісій Герета, диякон Андрій Вовк.

Після заамвонної молитви було звершено уставний молебень, наприкінці якого владика Нестор виголосив молитву в дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу.

Опісля владика Нестор звернувся до богомольців з повчальною проповіддю на тему недільного євангельського читання про Страшний суд. У ній він наголосив, що Церква нагадує про Страшний суд не для того, щоб нас налякати. Страшний суд – це об’єктивна реальність, яка буде наприкінці світу, і кожен з нас постане перед ним, щоб дати відповідь за своє життя – свої справи, слова і думки.

“Сьогодні в Євангелії ми не почули, як Господь питає людей, чи ти вірив, чи Мене любив, чи ходив до храму? В ньому ми почули розповідь Христа Спасителя про те, що чинили чи, навпаки, не чинили люди, про їхні справи, які стосуються милосердя, допомоги нашим ближнім. Чому про це питатиме Господь на Страшному суді? Бо саме у справах милосердя виявляється і наша віра, і наша любов, а завдяки цьому євангельському читанню виявляється і наша надія. Бо якщо ми маємо любов до Бога, то не можемо не мати любові до ближнього. Якщо ми прагнемо допомагати ближнім – це я виявом нашої внутрішньої любові, а отже і нашої віри. Навіть у діяннях святих апостолів, де говорилось про те, як приймати язичників до Церкви Христової, нема багато настанов, а лише головне побажання: чиніть з іншими так, як ви хочете, щоб чинили з вами. Це закон, який записаний у серці кожної людини. Допомога, милосердя, любов є свідченням нашого благочестивого життя, яке веде нас до спасіння”, – сказав владика.

Тож готуючись до Великого посту, нехай кожен запитає себе, чи поспішає він на допомогу ближньому, чи від щирого серця допомагає людям, коли вони цього потребують.

“Якщо ми хочемо стояти праворуч Христа на суді Господньому, то й зараз маємо бути разом з Богом, жити за Його заповідями, а нашим життям має керувати віра в Бога, надія на вічне життя і любов до нашого Творця і Спасителя”, – завершив проповідь архієрей.