У храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Стінка відсвяткували перший храмовий празник після переходу до Української Церкви

У день свята Різдва Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, 21 вересня 2019 року, парафія Різдва Пресвятої Богородиці села Стінка Бучацького благочиння відзначила перше храмове свято після переходу з Московського патріархату до Православної церкви України.

З нагоди святкування архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив  Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в селі Стінка.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму Бучацький благочинний протоієрей Андрій Шкварок, намісник Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на повстанських могилах архімандрит Онуфрій (Ляда), запрошене духовенство Тернопільської і Рівненської єпархій.

Під час Літургії архієпископ Нестор вручив чергові священичі нагороди. Протоієрей Андрій Шкварок отримав право носіння митри, священик Володимир Гільтяй нагороджений наперсним хрестом.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

 

На запричасному проповідував протоієрей Василь Марчишак.

Цього святкового дня багато парафіян причастилися Тіла і Крові Господніх.

Архієпископ Нестор привітав парафіян із великим двунадесятим святом Різдва Пресвятої Богородиці і розповів про його значення. Владика зауважив, що ставлення євреїв до батьків Богородиці Марії, праведних Богоотців Іоакима та Анни, яких через їхню неплідність вважали позбавленими Божого благословення, можна порівняти зі ставленням до донедавна невизнаної Української Церкви, в якої, як вважалося, немає майбутнього.

“Нашу церкву зневажали, називаючи неканонічною, вважали, що український народ ніколи не буде мати своєї незалежної визнаної Церкви. Але сьогодні ми є Помісною Церковою, яка має Томос про автокефалію. І тепер, коли почали досліджувати, з’ясувалося, що Російська Церква, яка нас засуджувала й звинувачувала у неканонічності, не має такого документа не має і їхня незалежність насправді є безпідставною і не відповідає канонам і практиці Православної Церкви. Натомість після отримання Томосу Українську Церкву починають визнавати інші помісні Церкви, відбувається наше співслужіння з Елладською, Олександрійською Церквами, інші Церкви теж готуються до спільної Євхаристії з нами”, – сказав архієпископ Нестор.

“Вашу громаду теж зневажали, вважали, що ваші бажання й прагнення мати в Стінці Українську Церкву теж є безплідні. Але сьогодні ми маємо повний храм людей, які моляться рідною українською мовою, живуть на українській землі, розбудовують Українську державу і Українську Церкву”, – додав архієрей.

Він висловив сподівання, що в скорому часі вся православна громада села молитиметься разом, об’єднавшись у Помісній Українській Церкві, і закликав на всіх Господнє благословення.

По завершенні Літургії з благословення митрополита Київського і всієї України Епіфанія архієпископ Нестор нагородив благословенними грамотами парафіян і церковний хор храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Стінка. За заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом митрополичу благословенну грамоту з відзнакою владика Нестор вручив Володимиру Васильовичу Бучинському.

Опісля відбувся хресний хід з читанням Святого Євангелія. Владика Нестор звершив чин малого водосвяття й освятив церковний дзвін, придбаний на зібрані громадою Стінки кошти.

Нагадаємо, що перше Богослужіння в Помісній Українській Церкві в храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Стінка відбулося 10 лютого 2019 року. 31 січня релігійна громада провела збори, на яких переважною більшістю голосів ухвалили рішення про перехід до Православної Церкви України. А 4 лютого архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав указ про прийняття парафії храму Різдва Пресвятої Богородиці села Стінка до складу Тернопільської єпархії.

Більше фото – на сторінці єпархії у фейсбуці.