У Горинці відзначили 20-річчя освячення храму

Автор:

DSC_025610 вересня 2017 року, у неділю 14-ту після П’ятидесятниці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архіпастирським візитом відвідав Кременецьке благочиння. З нагоди 20-річчя освячення храму преподобного Іова Почаївського в с. Горинка владика Нестор звершив святкову Божественну літургію, освятивши новий престіл.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Миколай Мних, секретар єпархії прот. Олексій Головацький, Кременецький благочинний прот. Володимир Буграк, Зборівський благочинний прот. Володимир Задвірний, Збаразький благочинний прот. Іван Лесик, перший настоятель храму, нині – клірик м. Києва прот. Володимир Міхненко, чисельне запрошене духовенство з Тернопільщини, Житомирщини, Хмельниччини, Рівненщини.

Цього святкового недільного дня храм був наповнений великою кількістю парафіян і гостей. Багато з них прийняли Таїнство сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господніх.

Проповідь на запричасному виголосив прот. Володимир Міхненко.
 

По завершенні Літургії архієпископ Нестор виголосив повчальне слово на тему Євангельського читання. У ньому владика порівняв багатьох сучасних християн із запрошеними на царське весілля з євангельської притчі. Він зауважив, що слова, якими закінчує притчу Ісус: “Багато бо покликаних, але вибраних мало” (Мт. 22, 14), стосуються кожного з нас, бо всі ми покликані до Царства Небесного від моменту нашого хрещення, але часто не знаходимо часу й сил для праці заради нашого спасіння – для молитви, участі в богослужіннях, посту, справ милостині, проявів любові й милосердя до наших ближніх.

“Шлях до спасіння завжди один: через віру в Христа Спасителя і любов до Бога і ближніх. Але якщо ця віра не виявляється у справах добра для наших ближніх, у тому, що ми знаходимо час для молитви чи праці для храму Божого, то наша віра або дуже слабка, або її взагалі немає. А без щирої любові й віра, і наші добрі діла будуть даремними“, – сказав владика Нестор.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета архієпископ Нестор вручив настоятелеві храму прот. Миколаєві Мниху орден Миколая Чудотворця.

Нехай за молитвами вашого небесного покровителя преподобного Іова Почаївського Господь веде вас по шляху спасіння, щоб, як і до цього часу, ви щиро підносили молитви за ваших парафіян, за всіх людей, які приходять до цього храму, спасаються в ньому своїми добрими справами, своїми вірою і любов’ю”, – побажав владика Нестор. 

Архієрей привітав парафіян зі святом – 20-річчям освячення храму преподобного Іова Почаївського і відзначив Благословенними грамотами за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Єдиної Помісної Української Церкви церковний комітет і парафін храму, церковний хор і його керівника, дяка парафії Аллу Миколаївну Мокринську, старосту храму Патра Гордійовича Савіцького, одного з будівничих, а нині касира парафії Броніслава Станіславовича Воляницького, помічника старости Віктора Романовича Демчука, одного з будівничих і меценатів Василя Павловича Кравця, а також Любов Василівну Романчук, яка збирала пожертви для будівництва храму, і жертводавець Романа Івановича Стецулу.

Прот. Миколай Мних подякував архієреєві і духовенству за візит, вітання, звершене Богослужіння, після чого вихованці недільної школи подарували всім присутнім на святі віршовані вітання з нагоди ювілею храму.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.