У день пам’яті апостола Андрія Первозваного владика Нестор служив у Підволочиську

13 грудня 2019 року, в день пам’яті святого апостола Андрія Первозваного, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію в Андріївському храмі Свято-Троїцького собору Підволочиська з нагоди престольного свята.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору, благочинний Підволочиського району прот. Тарасій Махніцький, економ єпархіального управління прот. Руслан Притула, запрошене духовенство Тернопільської та сусідніх єпархій.

На запричасному проповідь виголосив прот. Юрій Підгірський.

За богослужінням були піднесені молитви за Україну, воїнів-захисників, український народ та утвердження в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Після Літургії архіпастир звернувся до усіх присутніх з повчальним словом.

Владика нагадав, що святий апостол Андрій Первозваний за жеребом отримав землю України для проповіді. Проповідуючи нашим далеким пращурам, він звістив про Христа. Прийшовши на київські гори, він благословив їх і сказав, що тут постане місто велике. Нині на місці, де він воздвигнув хрест на знак того, що українська земля є землею Христовою, стоїть Андріївська церква. Вона для нас є засобом зв’язку з нашою Матір’ю Церквою, оскільки сьогодні там звершує богослужіння екзарх Вселенського патріарха як представник від Його Всесвятості у нашій Помісній Церкві.

“Сьогодні ми святкуємо пам’ять апостола, який приніс світло віри Христової на нашу землю. Відомо, що тоді, коли Андрій Первозваний проповідував тут, багато людей приходили до Христа, про мучеників – учеників святого апостола. У наш час багато сект із закордону намагаються навчити нас віри у Бога, вважаючи, що український народ не знає про Христа і треба нам звіщати про Спасителя. Але ми повинні пам’ятати, що віру Христову нам приніс сам апостол Христа. Сьогодні, вшановуючи св. ап. Андрія Первозваного, ми дякуємо Богові за Його велику любов до нашого народу, за те, що й наш народ удостоївся апостольської проповіді, що й на українських землях ступала нога апостола”, – сказав архіпастир.

Разом з тим ми повинні розуміти, що це покладає на нас і відповідальність бути достойними належати до народу, якому проповідував апостол Христовий. Тобто старатися виконувати настанови, які дав нам Христос, і те, що звіщали людям Його апостоли. Перш за все ми повинні мати любов до Бога, до наших ближніх, до нашого народу й Української держави, до всіх – знайомих і незнайомих людей, яких Господь посилає нам для спасіння, додав владика Нестор.

Архієпископ Тернопільський і Кременецький наголосив на тому, що й ми, як св. апостол Андрій Первозваний, повинні приводити до Христа своїх рідних, друзів, знайомих. “Не кожного можемо взяти за руку і привести до храму Божого, але кожному можемо показати дорий приклад праведного життя, стати отим апостолом, який буде проповідувати для ближніх своїм життям, тим, як виконує Христові заповіді та яку любов має до Бога і до ближнього свого. Саме в цьому полягає обов’язок християнина”, – додав він.

Владика наголосив на тому, що за короткий час, відколи рік тому відбулося об’єднання українських християн і була створена Православна Церква України, дедалі більше Церкво у світі визнає нашу Помісну Церкву.

Нехай єднання навколо Чаші Христової, яке робить нас дітьми Божими, завжди буде для нас найважливішим моментом нашого життя. Поспішаймо до Євхаристії, Святого Причастя, не будьмо просто глядачами Божественної літургії – будьмо її учасниками. Лише в такий спосіб ми можемо прийти до Христа”, – наголосив архіпастир.

Владика Нестор привітав земляків із престольним святом і закликав на всіх присутніх у храмі Господнє благословіння.