У Борщеві вшанували ікону Пресвятої Богородиці

Автор:

31 липня 2018 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор з архіпастирським візитом відвідав Борщів. У соборі Борщівської ікони Пресвятої Богородиці владика Нестор у співслужінні численного духовенства звершив Божественну Літургію.

1994 року Божа Мати явилася у храмі над хоругвою, і з того часу цей день для Борщева вважається особливим і святковим, оскільки Богородиця засвідчила своє покровительство над цим містом.

За доброю традицією, у річницю чудесного явлення архієрей прибув до Борщева, щоб розділити радість свята із парафіянами собору Борщівської ікони Пресвятої Богородиці.

Першими привітали Високопреосвященнійшого владику юні парафіяни та настоятель храму прот. Іван Яворський.

Багато людей прийшли цього дня до святині, щоб попросити заступництва Богородиці, прийняти Святе Причастя та послухати пастирське слово владики.

Після завершення Літургії архієпископ Нестор привітав усіх із святом та звернувся до присутніх з повчальною проповіддю на тему євангельського читання про Марфу і Марію. Владика зауважив, що це Євангеліє читається на всі Богородичні свята, оскільки слова, що Марія обрала кращу частку, яка не відніметься від неї, прямо стосуються Пресвятої Богородиці. Адже вся любов і всі діла, які чинила Пресвята Богородиця, є свідченням Її щирого бажання допомогти всім людям, Її благословення для кожного, хто звертається до Неї за заступництвом і допомогою.

Навіть після Успіння і відходу від землі на небо Пресвята Богородиця продовжує опікуватися всім християнським світом. Напевно, нема жодної християнської країни, де Вона не явила своє благословення, не вислухала звернені до Неї молитви і не подала допомогу людям у важкі часи.

Ми тут, на борщівській землі, перебуваємо на місці, де Пресвята Богородиця явила своє благословення і благодаттю Божою допомагала багатьом і багатьом людям, які отримали зцілення за молитвами до Богородиці і Її заступництвом“, – сказав владика.

Архієрей наголосив на тому, що допомога і любов Пресвятої Богородиці є прикладом для всіх нас. Як Пресвята Богородиця допомагає кожній людині, яка потребує Її допомоги і заступництва, так і ми повинні поспішати допомогти всім, хто потребує нашої допомоги. Ви повинні виявляти свою християнську любов, допомагаючи насамперед бідним, знедоленим, сиротам, вдовам.

Вшановуючи Пресвяту Богородицю і дякуючи Їй за великі благодіяння, які Вона посилає нам, хай кожен з нас поспішає тут, на землі, послужити ближнім, допомогти потребуючим, чинити добрі діла, не очікуючи за них нагороди чи відплати. Нехай Пресвята Богородиця завжди благословляє кожну людину, яка звернеться до Її заступництва, нехай Вона завжди буде добрим прикладом для кожного з нас, щоб ми наслідували Її віру, любов і діла“, – сказав архієпископ Нестор.

Також з благословення Святішого Патріарха Філарета за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви архієрей вручив ювілейні медалі з нагоди 1030-річчя Хрещення Руси-України міському голові Борщева Іванові Івановичу Кобилянському, в.о. голови Борщівської районної ради Андрієві Орестовичу Русенку та голові Борщівської райдержадміністрації Людмилі Володимирівні Юзьків. Орденом Миколая Чудотворця владика Нестор нагородив Івана Дмитровича Домітряка.

Після Богослужіння архієпископ Нестор разом із духовенством звершив водосвятний молебень і відслужив заупокійну літію за загиблими за волю України біля пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Фотозвіт про подію – на сторінці єпархії у фейсбуці.