У Борщеві відзначили десятиріччя освячення собору Борщівської ікони Божої Матері

Автор:

dsc_00124 грудня 2016 року Свята Православна Церква відзначає одне із великих двунадесятих свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Саме цього дня виповнилося десять років з дня освячення собору Борщівської ікони Божої Матері м. Борщева. На запрошення настоятеля собору прот. Іоана Яворського та з нагоди ювілею керуючий Тернопільською єпархією архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор відвідав Борщів, щоб разом із парафіянами молитовно розділити радість свята.

Владика Нестор уже традиційно цього дня очолив святкове Богослужіння. Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору прот. Іоан Яворський, благочинний Борщівського району прот. Ілля Негір та запрошене духовенство Борщівського і Заліщицького районів.

За давнім українським звичаєм, на церковному подвір’ї архіпастиря випеченим місцевими жителями запашним короваєм зустріли парафіяни. Його Високопреосвященство квітами вітали очільники міста й району.

dsc_0001

dsc_0003

Цього святкового для жителів міста дня величний собор був наповнений парафіянами. На Богослужінні з нагоди свята молилися й представники влади – в. о. міського голови Борщева Галина Ковбель, голова райдержадміністрації Людмила Юзьків і голова районної ради Іван Кобилянський.

dsc_0004

dsc_0006

dsc_0012

dsc_0018

dsc_0033

dsc_0022

dsc_0020

dsc_0029

Під час запричасного проповідь з благословення архієпископа Нестора виголосив прот. Сергій Борис.

Після заамвонної молитви до парафіян із повчальним словом звернувся владика Нестор.

Звершивши Богослужіння, Високопреосвященнійший владика вручив церковні нагороди. З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета орденом Святого Архістратига Михаїла було нагороджено настоятеля собору протоієрея Івана Яворського, орденом Святої великомучениці Варвари – Олександру Леонідівну Федорчук.

Найактивніших парафіян і жертводавців за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви архієпископ Нестор нагородив благословенними патріаршими та архієрейськими грамотами.

dsc_0040

dsc_0048

dsc_0052

dsc_0053

dsc_0054

dsc_0057

dsc_0062

По завершенні Божественної літургії Високопреосвященнійший владика разом із духовенством звершив водосвятний молебень та чин оновлення каплички, спорудженої на честь явлення Пресвятої Богородиці.

dsc_0064

dsc_0070

dsc_0075

dsc_0077

Ще у XVIII столітті мешканці Борщева передавали один одному звістку про те, що на місці, де нині стоїть Свято-Успенський собор (Борщівської Божої Матері) сталася велика благодать Божа – людям явилася Пресвята Богородиця. На честь цього чуда було споруджено каплицю.

У радянські час каплицю було зруйновано, а територію навколо зрівняно бульдозерами.

1993 року на цьому місці було побудовано тимчасовий храм, у якому борщів’яни молилися протягом 12 років. 1994 року було закладено наріжний камінь під будівництво Свято-Успенського собору, але цій знаменній даті передувала ще одна, не менш важлива подія. 31 липня 1994 року у тимчасовому храмі над хоругвою явилася Божа Матір і благословила закладення наріжного каменя. Храм споруджували довгих 12 років.

4 грудня 2006 року відбулося освячення центрального приділу собору. Чин освячення та першу Божественну Літургію звершив преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький.

Протягом наступних трьох років здійснювався внутрішній розпис собору. До жовтня 2009 року всі внутрішні роботи було завершено. 11 жовтня 2009 року чин оновлення собору звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Більше фото на сторінці Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату у facebook.