У Бережанах перепоховали останки 72-х вояків Першої світової війни

Автор:

У Бережанах перепоховали останки 72-х вояків Першої світової війни – учасників боїв на горі Лисоня понад сто років тому. Вічний спочинок бійці Цісарсько-королівської армії Австро-Угорщини, Німецької кайзерівської та Російської імператорської армій знайшли у спільній могилі на місцевому меморіальному кладовищі.

Чин перепоховання загиблих воїнів звершив архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор у співслужінні з духовенством різних конфесій.

У церемонії перепоховання взяли участь керівники Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій при Кабінеті міністрів України, організації “Чорний Хрест” з Австрії, Німецької народної спілки догляду за військовими похованнями в Україні, Українського інституту національної пам’яті, історики, військовослужбовці, представники влади та громадськості.

Звертаючись до присутніх, архієпископ Нестор зазначив, що нині український народ знову переживає війну, агресію з боку сусіда, який багато століть називав себе нашим братом, а тепер хоче знищити наш народ і нашу державу, як робив це вже не раз протягом століть. І ми, як і воїни, яких вшановуємо нині, маємо боротися за свій народ, свою державу, зробити все можливе, щоб наші потомки достойно жили на своїй землі, розбудовували Українську державу і працювали для блага свого народу.

Як відомо, бій за Лисоню відбувся в 1916 році. Австро-угорські бойові загони з українськими січовими стрільцями зіткнулися із силами армії Російської імперії. Під час бою обидві сторони зазнали чималих втрат. Однак українцям та їх союзникам вдалося стримати ворожий наступ на Бережани.