День тезоіменитства архієпископа Нестора

Автор:

9 листопада – день тезоіменитства відзначив архієрей Тернопільської єпархії Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький. Із цієї нагоди, численне духовенство та миряни зібралися в каплиці при кафедральному соборі Святих рівноап. Костянтина та Єлени міста Тернополя на урочисте богослужіння, очолюване архієреєм.

День тезоіменитства архієпископа Нестора

День тезоіменитства архієпископа Нестора

Владиці співслужили секретарі єпархії прот. Мирон Гах і прот. Олексій Головацький, обласний благочинний прот. Борис Солтис, отці-благочинні Тернопільської єпархії, чисельний клір області та м.Тернополя. Делегацію Богословського відділення ФТФ ЧНУ імені Ю. Федьковича на заході очолив його завідувач – прот. Микола Щербань.

Розділити радість свята зі своїм архіпастирем прибула велика кількість мирян, серед яких – представники влади, депутатського корпусу, науковці та інтелігенція міста. Зокрема, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, Тернопільський міський голова Сергій Надал, секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада, директор департаменту внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Ігор Кульчицький, начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Михайло Корда, В’ячеслав Перч – прокурор Тернопільської області, Олег Галицький – заступник прокурора, директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Василь Мулярчук та інші.

Після Божественної літургії архієпископ Нестор очолив молебень до святого преподобного Нестора Літописця на підвалинах кафедрального собору. За час, відколи почалося будівництво, стіни величної святині піднялися з землі майже в людський зріст. Тож можна сміливо стверджувати, що служба в день пам’яті преп.Нестора Печерського 2017 року стала першою молитвою вірних Київського Патріархату в стінах свого собору – головної святині Тернопілля.

Завершилося богослужіння урочистими вітаннями, які складали гості на адресу Тернопільського архіпастиря. Секретар єпархіального управління прот.Олексій Головацький вітаючи владику подякував Його Високопреосвященству за ревну працю на Тернопільській землі, бажаючи Божої допомоги у всіх добрих справах, а прот. Мирон Гах подарував архієпископу Нестору картину преподобного Літописця, написану власноруч. Від імені присутнього духовенства Вітальний адрес виголосив ключар кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени м.Тернополя прот.Євген Заплетнюк, великий букет квітів владиці вручив староста і будівничий собору Юрій Іванович Петрик, а священики собору – прот.Павло Альбін, свящ. Олег Гах, свящ.Володимир Зубілевич і свящ.Петро Мельничук піднесли владиці святу просфору.

Владику привітали численні представники влади, депутатського корпусу, інтелігенція міста, парафіяни вручивши імениннику квіти та пам’ятні подарунки.

По закінченні богослужіння архієпископ Нестор звернувся до присутніх зі словом подяки за вітання та молитву, при цьому зауваживши, що в цей день слід насамперед більше говорити про святого Нестора, літописця Печерського. В своїй промові владика розповів про життя та діяльність святого подвижника, наголосивши на тому, що хоча ми не маємо багато свідчень про цього ченця, ті окремі епізоди з його житія, які нам відомі, показують його як неймовірну особистість – розумного, працьовитого, авторитетного серед братії. Людини, яка надовго обігнала свій час і свою епоху. Тому, всім нам, – зауважив архіпастир – слід не лише молитися до нього, але й наслідувати його чудові риси, ким би ми не були, і де б не служили Богу та людям.

Cвято було увінчане уставними многоліттями Святійшому Патріарху, єпископам і священикам нашої святої Церкви, а також, благословенням архіпастирем численних богомольців, які зібралися в храмі привітати свого ієрарха.

Фоторепортаж дивіться в альбомі на нашій сторінці в Фейсбук.