Служба в кафедральному соборі на свято Великомучениці Варвари

Автор:

У неділю, 17 грудня 2017 року, в 28 неділю після П’ятидесятниці, в день пам’яті святої Великомучениці Варвари та преп. Іоана Дамаскіна, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, очолив відправу Божественної літургії в каплиці кафедрального собору свв.рівноап. Костянтина та Єлени м.Тернополя. Напередодні ввечері в цьому ж храмі архіпастир молився за Всенічним бдінням.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору – ключар – протоієрей Євген Заплетнюк, завідувач єпархіальною канцелярією священик Володимир Зубілевич, протоієрей Павло Альбін, священики Олег Гах і Петро Мельничук, диякон Андрій Вовк.

Після відпусту Літургії архіпастир прочитав молитву до святої Великомучениці Варвари в день її пам’яті, а також, звернувся до присутніх із словом повчання на тему євангельського читання, а також, розкривши життєвий подвиг святої Варвари.

Зокрема, Владика нагадав, що мощі цієї угодниці нині спочивають у столичному Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі, а також, частичка цих святих мощей поміщена в антимінсах багатьох храмів. Зокрема, вона є на престолі багатьох православних церков Тернопілля, серед іншого – благочестиво зберігається в антимінсі нашого кафедрального собору. Свята Варвара молиться до Бога на кожній Божественній літургії разом із нами та за нас. Тому, ми цілком справедливо вважаємо її ще однією заступницею нашої парафії, нашого духовенства та прихожан, перед Господом, разом із святими Костянтином і Єленою, преподобними Нестором Печерським, Іоаном Тобольським, Меркурієм Бригинським та Амфілохієм Почаївським.

Також, за місцевою традицією, по закінченні служби парафіяни поклонялися іконі святої великомучениці Варвари, а священнослужителі помазували богомольців освяченим напередодні святим єлеєм.

Закінчилося богослужіння молитвою за Україну, яка читається в час війни, а також співом величного християнського гімну «Боже, Великий, Єдиний…», після чого архіпастир благословляв богомольців і спілкувався з ними.

Більше фото на сторінці єпархії в соціальній мережі Фейсбук.