Святкування Різдва Іоана Хрестителя у Кордишеві

У Кордишеві на Шумщині Різдво пророка та предтечі Господнього Іоана святкують особливо врочисто. Уже більш як століття у місцевому храмі Покрови Пресвятої Богородиці перебуває чудотворна ікона, поклонитися до якої поспішають віруючі не лише з навколишніх сіл, а й з-за меж області.

За переказами, перед епідемією холери, яка вирувала в цих місцях наприкінці минулого століття, одна дівчина з Кордишева вийшла заміж за селянина з Шумська. Коли епідемія почалася і в Шумську, місцева влада закрила місто: розпорядилася нікого не впускати й нікого не випускати. Поховавши чоловіка, уродженка Кордишева вирішила втекти річкою з міста в рідне село, взявши із собою з майна лише ікону Іоана Хрестителя.

У Кордишеві вона прийшла до свого брата, але він не прийняв її. Тоді вона кинула ікону в пасіку братові, а сама померла. Брат знайшов ікону і поставив її у хліві, куди на ніч заганяли овець. Одного ранку служниця прийшла за вівцями і побачила, що біля ікони горять свічки, а по лику Іоана Хрестителя текли сльози. Перелякані вівці стояли в кутку на. Про побачене служанка розповіла своєму господарю, а той – священникові.

Священник відразу зібрав людей і з процесією пішов за іконою. Прийшовши туди, люди хотіли взяти ікону, щоб занести її до храму. Але ніхто з присутніх не міг взяти ікону до рук, навіть священник. Нарешті один хлопчик зміг взяти святиню, і хресний хід пішов до храму, стелячи на дорогу полотно і квіти. Поки йшли, ікона була повернута ликом до хлопчика, який її ніс, і тільки перед самим храмом вона непомітно повернулася ликом до церкви і людей.

Й цього року, за багатолітньою традицією, на місці знайдення чудотворної ікони пророка, предтечі та хрестителя Господнього Іоана, де тепер споруджено капличку, напередодні свята настоятель парафії протоієрей Василь Гнатів звершив всенічне бдіння.

На саме Різдво Предтечі Іоана молитви у храмі лунали із самого ранку. Після прочитання акафісту біля чудотворної ікони на запрошення настоятеля Літургію у малому вівтарі відправив протоієрей Ігор Борак. Святкове богослужіння у великому вівтарі звершив Шумський благочинний протоієрей Миколай Бабій у співслужінні священників із сусідніх сіл, які цього дня прибули до Кордишева молитовно розділити радість свята.

Варто додати, що релігійна громада Кордишева до Помісної Української Православної Церкви перейшла першою в районі – 11 січня 2019 року. Торік у день свята Різдва святого Пророка та Предтечі Господнього Іоана у Кордишеві з архієрейським візитом побував архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.