Архієрейський візит у Кордишів і Темногайці Шумського благочиння

У неділю, 7 липня 2019 року, в день свята Різдва святого Пророка та Предтечі Господнього Іоана, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, з архієрейським візитом побував на Шумщині. Високопреосвященнійший владика відвідав села Кордишів і Темногайці, релігійні громади яких нещодавно перейшли у лоно Православної Церкви України.

У Кордишеві архієрей звершив літургію у храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Василь Гнатів, Шумський благочинний прот. Миколай Бабій, запрошене духовенство.

Парафіяни, котрі першими на Шумщині ухвалили рішення про перехід громади в лоно Православної Церкви України, радо вітали свого архіпастиря. Багато з них цього дня приступили до сповіді та причастилися Святих Христових Тайн.

Після заамвонної молитви духовенство на чолі з владикою Нестором, а з ними і всі парафіяни, вийшли на обхід довкола храму зі старовинною іконою Іоана Хрестителя, що зберігається у храмі. 

Під час обходу священнослужителі читали Святе Євангеліє, а Високопреосвященнійший владика окроплював усіх освяченою водою.

У своєму повчальному слові владика наголосив на тому, що, звертаючись до Господа з молитвою, ми отримуємо те, про що просимо, лише тоді, коли щиро віримо і в кожній хвилині життя бачимо промисел Божий.

“Лише тверда і непохитна віра може допомогти у нашому духовному зростанні, у нашому шляху до Бога, спасіння і вічного життя”, – сказав архієрей.

Цього ж дня архієпископ Нестор відвідав Темногайці Шумського району. Релігійна громада села, яка перейшла в Єдину Помісну Українську Церкву у березні цього року, вперше вітала свого архіпастиря. У храмі чуда Архістратига Божого Михаїла архієрей у співслужінні настоятеля храму прот. Андрія Ткача відслужив акафіст Іоану Хрестителю з читанням Євангелія. 

Архіпастир звернувся до парафіян з повчальним словом.

“Багато хто не вірив, що ваша громада ухвалить рішення про перехід в Українську Церкву. Але там, де Бог, людські сили не можуть нічого зробити. І якщо на справу є благословення Господнє, то її ніщо не може зупинити. З Божого благословення ви прийняли це рішення, і сьогодні ми разом молимося у вашому храмі й тим самим показуємо єдність Церкви, Бога і людей, єдність нас як українського народу. Тому коли ми чогось дуже хочемо і просимо Господа про це, і якщо це справді для нас корисне, то Господь нам це подає”, – зазначив владика Нестор.