Священики єпархії розповіли студентам про Великий піст

Автор:

DSC_0794

27 лютого, у перший день Великого посту, священики Тернопільської єпархії на чолі з архієпископом Тернопільським, Кременецьким і Бучацьким Нестором провели духовні бесіди для студентів Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу.

У навчальний заклад духовенство запросив директор коледжу Василь Миколайович Мулярчук. Такі зустрічі священиків зі студентами вже стали традиційними.

Священнослужителі розповідали молодим людям та їхнім викладачам про особливості Великого посту, правила його дотримання, радили, що робити, щоб піст став справжнім оновленням для душі і тіла.

Архієпископ Нестор наголосив, що Великий піст є часом, протягом якого християни готуються до Святої Пасхи, до дня Воскресіння Христового. І в цей час ми маємо передусім приділити увагу своїй душі.

Владика порівняв піст із санаторієм для душі, основним завданням якого є відпочинок, відновлення, зміна підходу до життя. Це особливий період, який ми присвячуємо лікуванню душі, відновленню її, оздоровленню, виправленню хвороб і болячок, які заважають нам нормально жити.

«Ми розуміємо піст як певне обмеження – в їжі, розвагах тощо. Але саме такі обмеження допомагають позбутися бруду, що накопичився на нашій душі і заважає їй наблизитися до Бога. Той бруд – це повсякденні гріхи, які вже стали для нас звичкою. Адже гріх не просто порушення заповідей. Щоразу, чинячи гріх, ми робимо крок, віддаляючись від Бога. І суть посту не в обмеженнях – це тільки допоміжні засоби. Піст – це наше духовне лікування, наше віддалення від усього того, що є перешкодою між нами і Богом, і руйнування тих перешкод», – зазначив він.

Окрім керуючого єпархією архієпископа Нестора, лекції для студентів прочитали секретар єпархії прот. Олексій Головацький, прот. Євген Заплетнюк, прот. Мирон Гах, свящ. Сергій Стельмах і свящ. Михайло Бугай, а також представники духовенства УАПЦ і УГКЦ.