Священники єпархії взяли участь в обговоренні доцільності зміни дати святкування Різдва

Круглий стіл “Святкуємо Різдво зі світом” відбувся в Тернополі з ініціативи Української галицької партії. Партійці разом з представниками духовенства різних конфесій  обговорили можливість перенесення дати святкування Різдва Христового на 25 грудня.

З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора участь у заході взяли прот. Євген Заплетнюк та прот. Андрій Лецан.

Прот. Євген Заплетнюк зауважив, що українці можуть святкувати Різдво за григоріанським календарем 25 грудня, якщо вони самі готові до цього. Про це в одному з телеінтерв’ю заявив і предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній. При цьому Блаженнійший сказав: наразі важко уявити, скільки часу потрібно, щоб змінити святкування цього великого свята зі звичного українцям дня 7 січня.

що За його словами, зараз важко уявити, скільки часу потрібно, щоб змінити святкування цього великого свята з звичного українцям дня 7 січня.

“Наша церква завжди асоціювалась з консервативністю. І ми знаємо на це є багато причин. За часів патріарха Тихона була можливість перейти на інший стиль, але навіть після того, як він сказав, що Різдво буде 25 грудня, то люди все одно святкували Різдво 7 числа. Тому Церква обережно ставиться до питання перенесення дати святкування Різдва. Адже одна справа – видати директиву, а інша – переконати людей у доцільності такого переходу”, – зазначив священник.

За наведеними на заході даними, за два тижні 15 тисяч українців підтримали звернення Української галицької партії до голів Православної Церкви України та Української Греко-католицької Церкви із закликом розглянути спільний перехід на сучасний григоріанський календар та святкування Різдва зі світом 25 грудня.