Керуючий Тернопільською єпархією УПЦ Київського Патріархату висловив співчуття греко-католикам Тернопільщини

dsc_7420Керуючий Тернопільською єпархією УПЦ Київського Патріархату архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор висловив співчуття греко-католикам краю з приводу смерті голови Української греко-католицької церкви 2005-2011 років Блаженнішого Любомира Гузара.

Звертаючись до духовенства і мирян Української Греко-Католицької  Церкви Тернопільщини, владика Нестор зазначив:

Із великим сумом ми зустріли звістку про відхід у вічність великого сина українського народу, видатного архієрея, душпастиря та духовного авторитета кількох мільйонів українців католиків по всьому світу – Блаженнійшого архієпископа Любомира Гузара.

Закінчився земний шлях людини, яка впродовж багатьох років щиро служила Богу та ближньому, служила своєму народу та Церкві. І нині найкращим свідченням якості та глибини цього служіння є наша скорбота та сум від новини, що старця більше немає серед нас. Сьогодні в скорботі вся Україна та весь україномовний світ. Сумують не лише католики, а й православні та протестанти. Ми добре пам’ятаємо, як Блаженнійший Любомир разом зі Святійшим Патріархом Філаретом, Предстоятелем Київського Патріархату, багато років працювали разом, шукаючи порозуміння в непрості часи політичних і церковних випробувань, навчаючи нас бачити одне в одному не суперників і не ворогів, а братів і друзів.

Незважаючи на фізичні немочі, Блаженнійший Любомир в останні роки свого життя не переставав нести свій архієрейський хрест, віддаючи останні сили для користі Церкви та ближнього. Його книги, записи та інтерв’ю були для багатьох цілющим словом доброго пастиря та турботливого батька.

«Ми будемо дуже сильними, якщо бажаємо добра, якщо стараємося, якщо гуртуємося, якщо намагаємося спільно творити добро, жити чесно, жити творчо», – казав Блаженнійший. Нехай ці чудові слова старця стануть для всіх нас, незалежно від конфесії, добрим повчанням і останнім заповітом.

Тернопільська єпархія Української Православної Церкви Київського Патрірахату висловлює щире співчуття всім вірним Української Греко-Католицької Церкви Тернопільщини з приводу непоправної втрати – смерті архієпископа-емерита Блаженнійшого Любомира. Нехай Господь оселить душу свого раба в місці світлім, місці спокою, де всі святі та праведні спочивають.

Вічна йому пам’ять і Царство Небесне.

+ НЕСТОР,
Архієпископ Тернопільський і Кременецький,
керуючий Тернопільською єпархією УПЦ Київського Патріархату.