Служіння архіпастиря у день свята Вознесіння Господнього

Автор:

У день свята Вознесіння Господнього, 2 червня 2022 року, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив Божественну літургію у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени у Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору протоієрей Володимир Зубілевич і протоієрей Володимир Савчин, протодиякони Юрій Коханський і Андрій Вовк,  диякон Микола Заяць, а також диякон Іван Добрянський.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Також Високопреосвященнійший владика возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Наприкінці богослужіння архієрей звернувся до пастви зі словами повчання. Владика Нестор пояснив значення свята Вознесіння Господнього для сучасних християн. Архієрей наголосив, що Христос вознісся, щоб відкрити людині шлях на небеса. Однак нині більшість відчуває страх перед Христом замість радості і прагнення з’єднатися з Господом. 

Щоб прийти до Христа, треба зростати духовно, пройти шлях від землі до неба, зауважив, що шлях до Бога лежить через Церкву, Євангеліє. Й нині Христос часто приходить до нас: чи в хвилини біди і печалі, чи в храмі під час отримання Святих Тайн. Ми натомість дуже рідко прагнемо впустити Його у своє життя. Боїмося, стараємося відсунути час зустрічі якомога на довше.
 
Шлях до Христа лежить через радість духовну, яка набагато сильніша від радості гріховної, якою людина намагається заглушити страх. 
 
“Господь підготував для усіх людей Небесні оселі. Однак тільки від нас залежить, чи будуть вони заселені”, – сказав владика Нестор.

Більше фото – на сторінці єпархії у фейсбуці.