Секретар єпархії взяв участь у роботі міжнародного круглого столу про нові форми теологічної освіти

Міжнародний круглий стіл «Нові форми інституалізації теології в світській системі освіти» 17 березня 2021 року відбувся на базі соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського Національного університету. З благословення архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора участь у заході взяв секретар єпархії протоієрей Олексій Головацький.

Отець Олексій передав учасникам круглого столу вітання від Високопреосвященнійшого владики Нестора і наголосив на тому, що тематика заходу є надзвичайно актуальною, адже в українському суспільстві значно зріс інтерес до релігії як суспільного феномену.

“Організована міжнародна зустріч учених, церковних діячів, студентства, яка присвячена розгляду різноманітних аспектів інтеграції світської та релігійної освіти у становленні соціокультурної ідентичності особистості, дозволить об‘єднати зусилля освіти і церкви у питаннях соціального служіння та створить новий суттєвий імпульс для прийняття оптимальних рішень та пропозицій спільних просвітницьких проєктів у розвитку інституалізації теології в світській системі освіти. Протоієрей відмітив роль і значення нової освітньої програми «Соціальна теологія» у стратегії розвитку класичного університету”, – інформує пресслужба соціально-теологічного факультету ЗУНУ.

Учасниками круглого столу, окрім викладачів ЗУНУ, представників обласної влади, були науковці з Польщі, Словаччини, Хорватії, а також священнослужителі різних конфесій з Тернопільщини, Львівщини і Буковини.

Підсумував роботу круглого столу, закцентувавши увагу на духовній освіті у становленні соціокультурної ідентичності особистості, Микола Лагодич – протоієрей ПЦУ, кандидат наук з богослов’я, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії та культурології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.