Розпочався візит Святійшого Патріарха Філарета на Тернопільщину. Освячення розписів каплиці-пантеону

Автор:

12 жовтня 2018 р. розпочався архіпастирський візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Тернопільщину.

На кордоні Тернопільської області Святійшого владику зустрів голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, представники обласної і районної влади, громадських організацій та віряни. За традицією, вірні привітали Першоієрарха святковими віршами та короваєм.

У с. Лішня Кременецького району Тернопільської області Святійший Патріарх Філарет освятив настінні розписи каплиці-пантеону Святої праведної Анни, яка була споруджена в пам’ять загиблих у новітній російсько-українській війні захисників України. Також Патріарх освятив настінні плити з іменами загиблих Героїв.

Разом з Предстоятелем Української Православної Церкви за спокій душ полеглих українських воїнів молилися: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, керуючий єпархією архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло та численне духовенство Кременеччини.

На заупокійній молитві також був присутній голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, родини і знайомі загиблих воїнів, представники місцевої влади та громадських організацій.

Після молитви Патріарх Філарет звернувся до усіх присутніх: «До цієї церковної перемоги мають пряме відношення наші воїни, які віддали свої життя за волю України. Якби вони не захищали Україну і Україна якби втратила свою державність, то ні Томосу, ні автокефалії не було б. Тому ми повинні молитися за наших воїнів, бо вони виявили таку любов, яку не кожна людина має. Бо Христос сказав: ніхто не має більшої любові, як той, хто душу свою віддасть за друзів своїх.

Нехай Господь дає нам можливість об’єднати все православ’я в одну Церкву автокефальну, незалежну від Москви, яка служила б інтересам нашого українського народу, а не служила б інтересам інших держав. Дякуємо Господу за його милосердя. Дякуємо Президенту, тому що Президент приклав багато зусиль для того, щоб Вселенський Патріарх прийняв це рішення. Так само як Верховна Рада, обласні і районні ради також приймали рішення про отримання автокефалії і це мало значення при прийнятті рішення Вселенським Патріархом Варфоломієм. Тож я дякую усім» – сказав Патріарх.

За матеріалами: http://vidomosti.kiev.ua/novyny/25-osviachennia-khramiv/1965-12-10-2018.html