Роз’яснення від Синодальної Богословсько-літургічної комісії щодо ектенії про оголошених на Літургії Ранішеосвячених Дарів

У зв’язку із запитами щодо читання ектенії про оголошених на Літургії Ранішеосвячених Дарів слід зазначити, що у рішенні Священного Синоду вказано:

«Враховуючи літургійну практику інших Помісних Церков, зокрема, Вселенського Патріархату та Церкви Греції, неодмінно виголошувати ектенію за оголошених на парафіях, де є оголошені — ті, хто готуються до прийняття Хрещення та проходять катехезу; натомість там, де оголошені відсутні — дозволити опускати цю ектенію, для того щоби літургійна молитва відповідала наявності тих, про кого моляться. Разом із цим наголосити на важливості відродження інституту катехизації при хрещенні дорослих та для хресних батьків».

Отже рішення стосується загалом порядку виголошення зазначеної ектенії, в тому числі – під час служіння Літургії Ранішеосвячених Дарів. Також за аналогією це рішення стосується і окремої ектенії за тих, хто готується до просвічення.

Від Синодальної Богословсько-літургічної комісії –
архієпископ Євстратій, голова комісії