Релігійні громади семи сіл Шумського району отримали статути

Автор:

10 травня 2019 року голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна підписав розпорядження про затвердження статутів семи релігійних громад, які приєдналися до Православної Церкви України. Процедуру зміни підлеглості відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» пройшли релігійна громади сіл Бриків, Людвище, Гриньківці, Садки, Залужжя, Радошівка і Шкроботівка Шумського району.

Вітаючи духовенство і представників громад цих сіл, очільник області зазначив, що надання Томосу для Православної Церкви України є подією тисячолітньої ваги, яка має значення для всіх православних українців. Степан Барна підкреслив, що жодні суди чи ініціативи певних народних депутатів не будуть перешкодою для процесу створення Помісної Церкви в Україні. Він висловив сподівання, що найближчим часом інші релігійні громади в області наслідують приклад парафій, які перейшли з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України.

Про те, що даний крок є однією із підвалин нашої державності, незалежності та духовності, зазначили й представники громад, а також подякували за підтримку, яка є відчутною як з боку церкви, так і з боку обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що 2 квітня було зареєстровано статут релігійної громади села Круголець Шумського району. Парафія ікони Іверської Матері Божої разом із настоятелем перейшла з Московського Патріархату до Помісної Православної Церкви України.

16 квітня Степан Барна підписав розпорядження про затвердження статуту релігійних громад сіл Потуторів, Кордишів і Мирове, а 25 квітня – сіл Андрушівка, Кутянка, Руська Гута Шумського району.

Загалом до Православної Церкви України в області приєдналися вже 26 релігійних громад. Процес реєстрації статутів триває.