Радониця – особливий день поминання родичів

На дев’ятий день після Світлого Христового Воскресіння православні християни відзначають Радоницю, яку в народі також називають Гробки. У 2018 році це свято припадає на 17 квітня. 

Радониця – особливий день, в який потрібно приділити багато часу поминанню покійних родичів. Назва походить від слів “рід” і “радість”, оскільки не можна оплакувати покійних близьких у цей день, а згадувати про них з повагою і теплотою.

З самого ранку віруючі люди вирушають до храму, щоб помолитися за душі своїх померлих близьких. Після служби люди йдуть на цвинтар, щоб пом’янути там рідних. Якщо немає часу або можливості відвідати цвинтар, треба пом’янути покійних рідних вдома за обідом.

Бажано на Радоницю не говорити про своїх близьких нічого поганого, а згадувати їх тільки з хорошого боку.

Наші предки вірили, що в цей день потрібно якомога більше роздати поминальних страв. Оскільки вважається, що в такому випадку людина отримає багато на Небесах.

Дитина, яка народжується на Радоницю, буде наділена тими ж якостями і характером, що й родич, якого вшанували в цей день.

Поминальні дні можуть відзначатися весь післявеликодній тиждень, однак Радониця є спеціальним днем, виділеним для цього Церквою.

Джерело: Українські Новини.