Протоієрей Олексій Філюк став “Людиною року”

Автор:

Настоятель храмів Успіння Пресвятої Богородиці в Шушківцях та Святого архістратига Михаїла в Білозірці Лановецького району протоієрей Олексій Філюк став лауреатом обласного конкурсу “Людина року”. У неділю, 17 лютого 2019 року, відбулася урочиста церемонія нагородження. Відзнаку “Людина року” протоієреєві Олексію Філюку вручив ар­хі­є­пис­коп Тер­но­піль­ський і Кре­ме­нець­кий Нес­тор.

Прохання присвоїти отцеві Олексію Філюку почесне звання “Людина року-2018” за жертовне служіння Всевишньому і людям від  імені всіх мешканців Лановеччини подала громадська організація “Воїни АТО Лановеччини”.

“Отець Олексій – особлива людина і особливий священик, він хоче бути близьким до людей і нести людям любов. Часто його не розуміють, з нього насміхаються чи осуджують, а він йде вперед. Напевно, таким і повинен бути сільський священик – найпершим порадником і підтримкою для людей, яким нікому більше допомогти, він несе людям світло Христове і надію на краще майбутнє”, – сказав про лауреата владика Нестор.

Олексій Петрович Філюк народився 5 серпня 1984 року в селі Шушківцях Лановецького району. Навчався у Білозірській школі, відтак – у Тернопільській вищій духовній семінарії. Збудував у рідному селі каплицю Божої Матері та каплицю для освячення води в річці. Часто буває у рідній школі, сіє в юні серця Боже Слово, залучає учнів до цікавих проектів.

Олексій Філюк – волонтер, постійно організовує збір продуктів та необхідних речей для бійців, котрі захищають східні кордони України. Крім того, прот. Олексій Філюк провадить активну громадську діяльність, а ще він – садівник, пасічник, приймає вдома паломників, власноруч готує для них обіди. Розвиває в рідному селі зелений туризм.

Торік священик став батьком – узяв на виховання хлопчика Віктора, котрий виховувався у Бережанському будинку-інтернаті.

Конкурс “Людина року” заснований на Тернопільщині у 2001 році спортивно-мистецьким та духовним центром “Моя Україна” і редакцією всеукраїнської незалежної громадсько-політичної газети “Вільне життя”. Для участі в конкурсі державні установи, відомства та громадські організації за підсумками року подають кандидатури на розгляд спеціальної комісії, яка й визначає номінантів.

Цього року журі назвало 11 лауреатів конкурсу. Окрім протоієрея Олексія Філюка, ними стали архієпископ та митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій (Семенюк), “кіборг”, захисник Донецького аеропорту Ярослав Гав’янець, керівник ПП “Агрон” Юрій Березовський, поет, композитор Василь Дунець, ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий, майстер спорту міжнародного класу, чемпіон з біатлону Параолімпійських ігор Тарас Радь, власний кореспондент Українського національного інформаційного агентства Укрінформ, заслужений журналіст України Олег Снітовський, а також головний експерт зі спеціальності “урологія” Тернопільської університетської лікарні Віктор Твердохліб, громадський діяч Михайло Тимошик і фітотерапевт Марія Тройчак.

Нагадаємо, торік на конкурсі було вперше відзначено представників духовенства. “Людиною року-2017” став настоятель парафій у Лішні і Куликові на Кременеччині, капелан і волонтер протоієрей Андрій Любунь.

Фото Василя Бурми.