Престольне свято Свято-Вознесенського храму у Вишнівці

Автор:

DSC_085425 травня 2017 року, у 40-й день після Воскресіння, коли Свята Православна Церква відзначає велике двунадесяте свято – Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор із архіпастирським візитом відвідав смт Вишнівець.

На запрошення настоятеля Свято-Вознесенського храму прот. Василія Дідика владика Нестор очолив Божественну літургію з нагоди престольного свята. Його Високопреосвященству співслужили Вишнівецький благочинний прот. Святослав Швець і запрошене духовенство Збаразького, Лановецького і Кременецького районів.

Святкове богослужіння доповнював спів церковного хору під керівництвом Володимира Філика і дитячий хор недільної школи під керівництвом матінки Лариси Дідик. У день престольного свята багато парафіян причастилися Святих Тіла і Крові Господніх.

Після заамвонної молитви соборне духовенство на чолі з владикою Нестором, а з ними і всі парафіяни, вийшли на обхід довкола храму. Під час обходу священнослужителі читали Святе Євангеліє, а Високопреосвященнійший владика окроплював усіх освяченою водою.

З нагоди свята владика Нестор також відзначив церковною грамотою недільну школу Свято-Вознесенського храму, а юним парафіянам вручив солодкі гостинці.

За активну допомогу й підтримку недільної школи, що працює при храмі, грамотою відзначено також волонтера та телеведучого Сергія Притулу. Її з рук владики отримала мати мецената Валентина Василівна Притула.

Його Високопреосвященство звернувся до віруючих з повчальним словом, в якому пояснив значення свята, зазначивши, що саме Вознесіння Ісуса Христа показало людям шлях до спасіння.

Без Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа не зійшов би Дух Святий, який оплодотворив Церкву, без цього апостоли не пішли б проповідувати віру Христову по всьому світу. Без того, що Господь вознісся на небеса, Його проповідь залишилася б серед невеликої кількості послідовників, а не поширилася б серед усі народи.

Що для кожного з нас означає Вознесіння Господнє? Що Той, Кого ми любимо, до Кого мають бути звернені всі наші думки, перебуває на Небесах, і ми прагнемо бути з Ним завжди. І для нас, православних християн, центр нашої любові знаходиться не в земному житті, а в житті вічному. Ми повинні не прив’язуватися до земних речей і того, що минає, бо все в земному житті минає і сам світ цей не є вічним, а Бог вічно перебуває на Небесах, опікується нами і благословляє нас, обдаровує своїми багатими щедротами і веде нас до спасіння. Він вказує нам шлях, ідучи яким ми будемо жити вічно“, – пояснив владика Нестор.

Архієрей зазначив, що, пам’ятаючи про Вознесіння, ми маємо свої помисли, любов, віру направляти до Господа в його Небесні оселі. Царство Боже всередині нас, казав Господь. І ми маємо знайти його в собі. Царство Боже означає, що Господь керує нашим життям, що Бог царює над нами, і вже тут, на землі, ми є громадянами Його Царства небесного.

Архієпископ Нестор привітав усіх із світлим та радісним святом Вознесіння Господнього та закликав на жителів міста Боже благословення. У свою чергу отець Василій подякував архіпастирю за приїзд та молитву.

Більше фото на сторінці єпархії у фейсбуці.