Престольне свято Свято-Пантелеймонівського храму м. Тернополя

9 серпня 2020 року, коли свята Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор молився у тернопільському храмі св. Пантелеймона Цілителя, що в мікрорайоні “Дружба”.

На запрошення настоятеля парафії протоієрея Михаїла Бугая Високопреосвященнійший владика звершив Божественну літургію. Богослужіння з нагоди престольного свята вперше відбулося не в каплиці, а в іще споруджуваному Свято-Пантелеймонівському храмі.

Окрім настоятеля, Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії протоієрей Олексій Головацький, завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Володимир Зубілевич, секретар канцелярії, клірик Свято-Пантелеймонівського храму протоієрей Сергій Росіцький, протодиякон Юрій Коханський, колишній клірик храму протоієрей Василь Куць, а також протоієрей Сергій Стельмах,  ієрей Сергій Загальський і диякон Володимир Малярчук.

За Літургією архієрей вручив чергову богослужбову нагороду протоієреєві Михаїлові Бугаю – право носіння палиці.

З благословення архієпископа Нестора на запричасному проповідь на тему євангельського читання виголосив протоієрей Олексій Головацький.

Святих Тіла і Крові Господніх цього святкового дня причастилися багато парафіян, після чого Владика Нестор звернувся до присутніх із повчальним словом.

Високопреосвященнійший владика також привітав духовенство і парафіян Свято-Пантелеймонівського храму з престольним святом, побажав з Божою допомогою завершити важливу справу – спорудження храму, а також надалі з вірою у серці будувати храм не лише матеріальний, а й духовний.

У свою чергу настоятель парафії отець Михаїл подякував архіпастирю за напутні слова та на знак спільної молитви підніс владиці просфору, а клірик храму отець Сергій – букет квітів.

Перед іконою із частицею нетлінних мощей святого великомученика Пантелеймона Цілителя було відслужено молебень.

Завершилося молитовне свято спільним виконанням духовного гімну “Боже великий, єдиний”.

Довідково. Чин освячення хреста на місці будівництва храму на честь Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона по вулиці С. Будного (біля «Хлібзаводу №2») архієпископ Нестор звершив 24 жовтня 2010 року. Каплицю на цьому місці було споруджено наприкінці 2011 року. 1 січня 2012 року архіпастир освятив тимчасовий храм і звершив у ньому першу Божественну літургію.

Перший камінь під будівництво храму св. Пантелеймона в Тернополі владика Нестор заклав 9 серпня 2017 року. З того часу громада власними силами споруджує святиню.

Більше фото – на сторінці єпархії у фейсбуці.